Kauza pojmenovaná Lánská obora tak bude u kladenského soudu pokračovat dalším jednáním s dokazováním ve čtvrtek 14. ledna od 8.45 hodin. Soudce Petr Sedlařík pak naplánoval jednání ještě na pátek 15. ledna a čtvrtek 28. ledna.

V kauze je obviněn ředitel Lesní správy Lány Miloš Balák, který měl údajně zvýhodnit při získávání veřejné zakázky II. etapa stabilizace a odvodnění svahů vodní nádrže Klíčava za více neř 200 milionů korun zvýhodnit firmu Energie – stavební a báňská. Spolu s Milošem Balákem je tak obviněn i manažer zmíněné firmy Libor Tkadlec a také samotná firma. Všichni vinu popírají. Ředitel Lesní správy Lány Miloš Balák při zahájení soudního proces novinářům sdělil, že věří, že se prokáže jeho nevina.

Při doposud konaných soudních jednání vyšlo mimo jiné najevo, že firma Energie – stavební a báňská, která se později stala vítězem tendru a která realizovala první etapu, měla k dispozici projektovou dokumentaci. Firma, respektive rozpočtář firmy, ji získal na popud manažera Libora Tkadlece. „S počítačem si příliš nerozumím. Nejednalo se o finální verzi dokumentace a ani rozpočtu. Nic jsem s rozpočtem nedělal,“ vysvětlil u soudu Libor Tkadlec.