Ačkoliv při minulém líčení řekla Kladenskému deníku soudkyně Jitka Hauptmanová, že rozsudek nelze dále prodlužovat, opět bylo hlavní líčení odročeno kvůli slyšení dalších svědků. Z pěti předvolaných se dostavil pouze jeden. Byl přiveden v poutech z Vinařické věznice.

Konečný verdikt nakonec nepadl také kvůli jeho výpovědi, ve které vše, co řekl v přípravném řízení, popřel a tvrdil, že nikoho z obžalovaných nezná, i když původně od jednoho z nich měl třikrát drogu koupit.

„Volal jsem mu kvůli pervitinu a koupil jsem ho od něj asi třikrát, vždy za 500 korun. Dvakrát mi ho prodal v Kamenných Žehrovicích u telefonní budky a jednou v Kladně,“ uvedl ve své výpovědi v přípravném řízení.

Včera ale vše popřel a řekl, že jeho dodavatel vypadal jinak. Proč mu tehdy říkal jeho pravým jménem a nyní tvrdí, že ho nezná, muž neví.

Čtveřice obžalovaných má za sebou velmi pestrou minulost, což je bráno jako přitěžující okolnost. Dva z nich si odpykávají tresty osm a čtyřiadvacet měsíců s dozorem, ke kterým byli letos odsouzeni. Další už si odseděl dva a půl roku s ostrahou.Poslední z mužů měl uloženou v roce 2004 podmínku.

Soudkyně Hauptmanová tvrdí, že nejméně dva svědci jsou policií dosažitelní, jelikož jsou sami pro výrobu a distribuci drog stíháni. „Pokud se nedostaví, budeme zřejmě muset učinit nějaké razantní opatření. Vyčerpali jsme možnosti předvedení policií, můžeme potom uvažovat o vzetí do vazby,“ vyjádřila se Jitka Hauptmanová.