Soudy již dříve osvobodily plavčice obžalované, že se neštěstí stalo kvůli jejich nedbalosti. Dodnes se ale vede spor mezi pozůstalými a Sportovními areály města Kladna (SAMK) o náhradu škody ve výši 240 tisíc korun.

Krajský soud zrušil rozhodnutí kladenského okresního soudu, který spor o náhradu škody zamítl, protože o ni prý pozůstalí požádali až po promlčecí lhůtě. Okresní soud tak nyní musí své původní rozhodnutí znovu přezkoumat.
Neštěstí se stalo na atrakci zvané space bowl, což je tobogán zakončený velkým trychtýřem, ve kterém návštěvník chvíli krouží, než spadne do vody.

Ačkoli je přístupný až dětem od 12 let, tak v něm nejprve v roce 2005 utonul jedenáctiletý chlapec z Příbrami a o dva roky později také mladý Afričan. Po těchto případech se podle ředitele SAMK Lukáše Kubici zlepšilo zabezpečení atrakce, kterou sledují kamery, elektronická signalizace nebo dvojice plavčíků. Návštěvníci tam jsou pořád pod dohledem.

„Od té doby se nestalo neštěstí. Z mého pohledu už neexistuje nic více, co bychom mohli udělat. Maximálně tu atrakci zrušit," řekl Kubica.

V kauze byly obžalovány dvě mladé plavčice, které soudy osvobodily. Nepodařilo se prokázat souvislost mezi případným zanedbáním jejich povinností a mladíkovým úmrtím. Kubica je od začátku kauzy přesvědčen, že plavčice nepochybily. Podle něj tehdy byla tehdy tato vodní atrakce
v tuzemsku výjimečná.