Na místo dorazila kriminálka a koroner, který tělo ohledal. Jak potvrdil Kladenskému deníku krajský policejní mluvčí Pavel Truxa, podle nalezených dokladů se muže podařilo částečně ztotožnit. Datum jeho narození je 1948. Kdy zemřel a proč si ustlal v garáži, kde žádné auto neparkovalo, je předmětem policejního vyšetřování. Více ukáže nařízená soudní pitva.

To, že za plechovými dveřmi ležel mrtvý muž dlouhou dobu, dokládá nejen stav těla, ale i výpovědi motoristů ze sousedních garáží, kteří zde už delší čas cítili nepříjemný odér.

„S kamarádem si opravujeme za garáží motorky. Je pravdou, že jsme nejméně rok cítili chvílemi závan nepříjemného zápachu. Pokaždé jsme si říkali, že je asi někde v blízkosti uhynulé zvíře. Že máme za zády mrtvého člověka nás nenapadlo,“ potvrdil jeden z mladíků.

O existenci nájemníka v garáži neměl potuchy ani důchodce Jiří, který měl těsně vedle celý rok pronajatou garáž. „Protože moje manželka vyhrála v jednom obchoďáku v soutěži vozidlo Cadilac a rok od výhry jsme ho nesměli prodat, pronajal jsem si ten objekt, abychom tam auto uložili. O tom, že by vedle někdo přespával, nemám tušení. Nikdy jsem tu nikoho takového neviděl,“ uzavřel důchodce.

Zda se po mrtvém muži někdo z příbuzných sháněl, ukáže následně policejní vyšetřování. Jisté je, že ve veřejně přístupné databázi pohřešovaných osob se nachází i člověk se stejným rokem narození, po kterém je vyhlášeno pátrání už dvacet let.