Událost se stala v pondělí v ulici Jaroslava Foglara a jak posléze vyšlo najevo, muže pes obtěžoval dlouhodobě. Seniorka ho totiž obvykle venčila bez vodítka a pes pak dorážel na kolemjdoucí. 

„Její chlupatý miláček začal štěkat na muže, který procházel okolo. To se ho dotklo a ženě uštědřil tři facky a odešel domů,” uvedla mluvčí strážníků Alena Purkytová.

Majitelka psa zavolala na muže hlídku městské policie a poslala ji k domu, kam výtržník odešel. Strážníci ale začali řešit i chování sedmašedesátileté ženy, a to kvůli jejímu způsobu venčení. Vyhláška v Kladně totiž vypouštění psů bez vodítka zakazuje. Podle strážníků seniorka sama přiznala, že psa obvykle venčí v rozporu s městskou vyhláškou.

„Třiačtyřicetiletý muž pak hlídce sdělil, že má se seniorkou a jejím psem neustále problém, kdy žena má psa puštěného volně, a ten neustále na procházející doráží a štěká. Na slovní upozornění, že má mít psa zajištěného na vodítku, paní nereaguje, tak se rozhodl celou situaci vyřešit po svém,” upřesnila mluvčí.

Městská policie předala případ do správního řízení, řešit se tak bude jak chování násilníka, tak majitelky psa.