První u nich se zúčastnila dvacítka příslušníků Československé obce legionářské, které poté vystřídalo padesát členek Českého svazu žen.

„Posluchače jsme seznámili s aktuální bezpečnostní situací v Kladně. Upozornili jsme je, na co si mají dát pozor na ulici, například po setmění, a představili jim také několik projektů pro seniory, kterým se kladenská městská policie dlouhodobě věnuje. Mezi ně patří především samolepky na dveře varující důchodce, že není rozumné každému ihned otevírat, a případným podomním podvodníkům dávajícím na srozuměnou, že dotyčný senior nic nekupuje a vždy se přesvědčí, zda jde skutečně o osobu, za níž se dotyčný vydává,“ uvedl mluvčí Městské police Kladno Milan Krupka.

„Po mé zkušenosti, kdy jsem místo očekávané návštěvy otevřela neznámému muži s nožem v ruce, jsem si tuto samolepku od kladenských strážníků také opatřila. Tenkrát šlo naštěstí o člověka, jenž mi pouze nabídl, že mi nože nabrousí, ale krve by se ve mně nedořezal. Myslím si, že tato myšlenka, co nejvíce ochránit seniory, je velmi užitečná. Obzvlášť, když je zcela zdarma,“ sdělila předsedkyně Československé obce legionářské Eva Armeanová.

Dalším projektem, o kterém městští strážníci s účastníky mluvili, je Linka okamžité pomoci (LOP) pomáhající zachraňovat zdraví a mnohdy i život lidí, kteří se ocitnou v nouzi a nemohou si sami přivolat lékaře. Závěrečným bodem pak byl projekt Vozidlo pod dohledem Městské policie v Kladně, jenž prostřednictvím kamerového systému a kontrol strážníků monitoruje automobily a hlídá je před případným odcizením.