Na základě oznámení muže byly neprodleně zalarmovány obě policejní složky, které se okamžitě dostavily na místo. Po příjezdu hlídek už nikdo v zahradě souseda nebyl a našlo se pouze rozbité okénko v přízemí domu. Policisté proto prověřili okolí, avšak po pachateli jakoby se se slehla zem.

„Nenechavec si přesto počínal s velikou drzostí, a přestože se v blízkosti objektu pohybovaly policejní hlídky, rozhodl se pokračovat v tom, co začal. Netrvalo dlouho a asi o hodinu později bylo přijato druhé oznámení ze stejného místa a opět totožný popis podezřelé osoby. Hlídky, které se pohybovaly v blízkosti lokality, ihned dorazily na místo a pachateli nezbylo nic jiného, než se vydat na útěk. Při pátrání hlídek v přilehlých ulicích, se muž obratně schovával v různých objektech a zákoutích, až byl nakonec zadržen hlídkou městské policie, která si všimla osoby odpovídající popisu. Muž se tvářil překvapeně a udiveně, ale díky skvělému postřehu oznamovatele nebylo pochyb, že strážníci mají v rukou toho pravého. Až po předání podezřelého Policii ČR bylo zjištěno, že se jedná o šestatřicetiletého recidivistu, který měl i v minulosti konflikt se zákonem,“ popsal událost vedoucí MP Slaný Bedřich Sirůček.

„Zadržený muž skončil v policejní cele. Policisté případ nadále prošetřují. Muž je podezřelý z trestných činů porušování domovní svobody a pokus krádeže,“ doplnila mluvčí kladenské policie Jana Šteinerová.