Strážníci na místo přijeli poté, co dostali oznámení, že se na mostě nachází žena, jež má pravděpodobně v úmyslu skočit dolů.
„Ve chvíli, kdy hlídky dorazily, stála žena opřená o zábradlí a kouřila. Strážníci s ní navázali rozhovor a snažili se jí přesvědčit, aby je následovala do nedalekého hotelu, kde byl nalezen její mobilní telefon. Na to žena reagovala tak, že přehodila levou nohu přes zábradlí a sdělila, že nechce žít. V tom okamžiku k ženě strážníci přiskočili, a aby jí zabránili ve seskoku, strhli jí zpět na chodník," popsala dramatickou událost mluvčí kladenské městské policie. Jednalo se o dvaatřicetiletou ženu z Kladna, kterou strážníci předali zdravotníkům.

Linka důvěry: Zoufalí lidé by měli vědět, že vždy mohou najít pomoc třeba prostřednictvím Linky důvěry Kladno. Nabízí široké služby v psychosociální oblasti. Na Linku důvěry Kladno se lze obrátit telefonicky (na číslech 312 684 444 nebo 777 684 444) či prostřednictvím Skype na linka.duvery.kladno. Nabízí také internetové poradenství prostřednictvím e-mailu na stránkách www.ldkladno.cz.

Podobný kousek se povedl i policistům z oddělení hlídkové služby letos na konci března. Dvacetiletá žena stála tehdy za zábradlím sítenského mostu. Policisté k ní přistoupili co nejblíže a navázali s ní slovní kontakt. Nabídli jí, že si s nimi může popovídat o své situaci. Následně ji bezpečně uchopili za ramena a pod koleny a přendali zpět přes zábradlí.

Sítenský most si sebevrazi ke skoncování s životem vybírají poměrně často. Jen loni zde chtělo skokem ukončit svůj život devět lidí. Dvěma se to podařilo.

Před rokem tady spáchal skokem sebevraždu šestnáctiletý mladík. Hoch zanechal dopis na rozloučenou. Naopak lepší konec měl případ, jenž se stal loni v listopadu. Dvacetiletý mladík se tehdy procházel po mostu a náhle přelezl zábradlí. Dva muži, kteří šli po stejné straně, ho doběhli, uchopili a drželi ho až do příjezdu strážníků.

Ani letošní rok není výjimkou. Například počátkem června zde devatenáctiletý mladík za krásného slunečného počasí nečekaně přelezl v odpoledních hodinách zábradlí a skočil dolů. Na místě zasahovali záchranáři, policisté i strážníci. Muž utrpěl velmi vážná zranění a v kritickém stavu byl transportován sanitou do Ústřední vojenské nemocnice v pražských Střešovicích, kde svým poraněním podle dostupných informací podlehl.

Z výše uvedených důvodu se vedení kladenského magistrátu už před časem rozhodlo hledat řešení zabezpečení mostu. Ten sice od roku 2006 sleduje bezpečnostní kamera městské policie, která je umístěná na střeše Hotelu Kladno. Kdo se ale rozhodně skoncovat se životem a se skokem neotálí, tragédii zabránit nemůže.

„Řešení máme připraveno. Jedná se o sítě z nerezové oceli, které sice nebudou nepřekonatelné, ale alespoň by ztížily sebevrahům možnost skočit a případně poskytli více času na jejich případnou záchranu," uvedla mluvčí magistrátu Lenka Růžková..
Opatření to však nebude takové, jaké je například na Nuselském mostě v Praze. To by vyžadovalo milionové investice a nebylo by prý ani vhodné z estetických důvodů. „Umístění sítí je součástí chystaného projektu celkové rekonstrukce komunikace vedoucí přes most, který se však teprve bude soutěžit," dodala mluvčí.