„Obě byly za porušení vyhlášky Magistrátu města Kladna řešeny blokovou pokutou přičemž jedna z nich dostala vyšší sankci, protože již byla kvůli tomuto protiprávnímu jednání řešena opakovaně,“ uvedl mluvčí Městské policie Kladno Milan Krupka s tím, že následně strážníci místo opustili.

Po necelé tři čtvrtě hodině se hlídka na místo vrátila, aby provedla kontrolu. Našla tu další ženu, která stejně jako její předchůdkyně nabízela sexuální služby.„Vzhledem k tomu, že nemohla prokázat svoji totožnost, byla předvedena na obvodní oddělení Policie České republiky. Tam bylo zjištěno, že se jedná o pětadvacetiletou ženu Slovenské národnosti,“ řekl Krupka. I tato lehká žena od strážníků obdržela blokovou pokutu a poté své původní stanoviště opustila.

Ani přes tyto případy se v den kontroly prostitutky nechtěly svého zaměstnání vzdát a po další půl hodině, když hlídka kontrolovala ulici Gen. Klapálka, přistihla další ženu ve věku jedenatřiceti let, jenž vstupovala do vozovky a zastavovala projíždějící vozy s nabídkou sexuálních služeb. Ani ona nebyla pokuty ušetřena.

Vyhláška o zákazu prostituce a také popíjení alkoholu na veřejnosti je v Kladně v platnosti od počátku loňského roku. Strážníci se přitom shodují v tom, že uplatňování sankcí za popíjení alkoholu je v praxi mnohem snazší, než právě za prostituci, proto byl jejich nedávný úlovek velký úspěch