Na začátku byla hádka dvou partnerů a alkohol. Hlídku zavolala mladá žena, kterou údajně napadal její podnapilý přítel. Strážníci Aleš Kratochvíl a Václav Král nasedají do auta a rychle směřují na udané místo.

Přijeli akorát do slovní potyčky. „Vzhledem k tomu, že podobná situace nebyla u této dvojice výjimkou, rozhodli jsme se zavolat policejní hlídku. Podstatnou roli v jejich hádce hrál alkohol a velké emoce,“ okomentoval první obrázek Kratochvíl.

Strážníci si postupně vyslechli příběhy zúčastněných. „Muž chvilku brečel a pak se opět začali hádat. Proto jsme se rozhodli, že bude nejlepší, když počkáme na policii venku,“ řekl strážník.

Napřed se oslovenému nikam jít nechtělo, ale nakonec souhlasil. Jen si chtěl zajít ještě do bytu pro cigarety a nějaké další věci. Městští policisté čekali na chodbě čtvrtého patra panelového domu. Dveře do bytu byly otevřené. Muž zašel dovnitř.

„Najednou vidím, že otevírá dveře na balkonu. Hned mě napadlo, co chce udělat a rozeběhl jsem se za ním,“ popsal první vteřiny Aleš Kratochvíl.

Než přiběhl na balkon, muž stihl přelézt zábradlí a odrazil se.Strážník ho spatřil, jak visí dolů a jen jednou rukou se ještě přidržuje zábradlí. „Stihl jsem ho za ni chytit a zavolal jsem na kolegu, aby mi pomohl vytáhnout ho zpět,“ vyprávěl dál bouřlivý příběh.

Václav Král chytil muže za druhou ruku a společně sebevraha vytáhli na balkon. Poté jedenatřicetiletému muži z Litoměřicka nasadili pouta, aby nemohl dále pokračovat v ohrožování svého zdraví a zavolali záchrannou službu.

Spoutaného vyvedli před dům a posadili ho na lavičku. „Už se nebránil, pouze usedavě brečel,“ doplnil strážník. Pak si muže převzali záchranáři a případ policie.

Aleš Kratochvíl pracuje u Městské policie Kladno čtrnáct let, ovšem takový zásah zažil poprvé. „Neměl jsem čas nad něčím přemýšlet, jen jsem ho chytil za ruku. Udělal by to jistě každý,“ dokončil muž, který se svým kolegou zachránil lidský život.