První střelba při policejní honičce probudila mezi druhou a třetí hodinou ranní obyvatele obce Doksy. „Můžeme potvrdit, že v brzkých ranních hodinách bylo z Velké Dobré odcizeno vozidlo Volkswagen Golf. Čin měli na svědomí dva pravděpodobní pachatelé, kteří s ním ujížděli směrem do obce Doksy. Hlídka policistů, jež se je pokoušela zadržet, při tom použila i služební zbraň a vypálila několik varovných výstřelů. Nikdo přitom nebyl zraněn. V ten okamžik se jim osádku vozu sice nepodařilo dopadnout, ale o několik hodin později byla v Doksech zadržena jedna dvaadvacetiletá podezřelá osoba. Ta byla předvedena na obvodní oddělení policie v Unhošti, kde bude vyslechnuta. Vzhledem k probíhajícímu vyšetřování zatím nemůžeme bližší informace sdělit,“ uvedla mluvčí kladenské policie Jana Šteinerová.

Služební zbraň museli touto dobou použít také policisté na opačném konci okresu. „Policisté při kontrolní činnosti v bývalém vojenském areálu mezi Drnovem a Podlešínem objevili dvě podezřelé osoby, jež zde pálily železo. Hlídka vozidlo zaparkovala opodál a blížila se k nim pěšky. Když ji podezřelí spatřili, dali se na útěk a poté začali autem do policistů a jejich služebního vozidla najíždět. Hlídka proto vypálila několik výstražných ran z pistole,“ sdělila Šteinerová s tím, že poté policisté do svého vozu nasedli a podezřelé pronásledovali až obce Drnov, kde lupiči s autem sjeli z vozovky a zapadli.

„Policisté je přemohli, omezili na osobní svobodě a převezli na oddělení ve Velvarech. Jednalo se o devětadvacetiletou a třicetiletou osobu, které již mají v rejstříku rozsáhlou majetkovou trestnou činnost. Mimoto byl ve vozidle, kterým prchaly, nalezen pervitin, přenosný vařič a autogen. Případ dále vyšetřujeme,“ dodala mluvčí.