Střelbou téměř vyvrcholil konflikt dvou mužů, kteří se ve čtvrtek v podvečer střetli v restauraci Hotelu Kladno. Padala výhrůžná slova, facky a dokonce došlo i na vytažení pistole.

Když se na služebně městské policie před půl šestou večer rozezněl telefon, na druhém konci byla obsluha hotelu Kladno a tvrdila, že byla napadena slovensky hovořícím mužem, který na ni zaútočil pistolí. Kohoutek však nestačil zmáčknout, protože mu ji vytrhla.
“Vzhledem k tomu, že obsluha ještě tvrdila, že útočník je stále v hotelu a nachází se na toaletě, byly na místo okamžitě vyslány dvě hlídky. Strážníci zjistili, že napadenému mířil zbraní do obličeje a poté, co chtěl náboj natáhnout do nábojové komory, se mu zasekl,“ uvedl Milan Krupka z prevence kriminality Městské policie Kladno.

„Toho obsluha využila a střelnou zbraň mu vytrhla z ruky. Hlídka zjistila, že se jedná o plynovou pistoli. Při pátrání po pachateli zalezli na toaletě muže, který měl v pravé ruce nůž. Proto ho strážníci vyzvali, aby ho položil na zem a on tak učinil. Vzhledem k podezření ze spáchání trestného činu byl dotyčný omezen na svobodě a případ dále šetří policie,“ dodal Krupka.

Výpověď svědků se však trochu liší. Podle stálého hosta restaurace, kde konflikt začal, Jana Lukáče, šlo o spor dvou hostů, kteří se pravděpodobně znali.

„Do restaurace vešel muž, jehož znám od vidění. Šel směrem k výčepu a tam za ním zamířil nějaký mladík. Začali se mezi sebou handrkovat a ten mladší se ptal druhého, proč ho neustále napadá. Chvíli se dohadovali a pak začaly padat facky. Mladík pobízel toho staršího, aby mu ji dal a tak dostal ještě. Potom si šli oba sednout, ale to netrvalo dlouho a ten mladší se za ním vrátil s tím, aby si to vyřídili venku,“ popsal očitý svědek.

„Když odcházel ze dveří, všimnul jsem si, jak si sahá do bundy, a tušil jsem, že má pistoli. U šatny se zase dohadovali a ten starší vzal toho mladšího do páky. Mezi tím tam doběhla servírka a jeden ze spolusedících toho mladšího a prosili je, aby toho nechali. Pak tomu mladíkovi vypadla pistole. Druhý ji vzal, šel si s ní sednout zpět do restaurace a volal policii. Ti tu byli asi do tří minut,“ dodal Lukáč s tím, že poté si strážníci pro mladíka došli na toaletu a prohledali ho.

Policie případ vyšetřuje jako podezření ze spáchání trestného činu výtržnictví. „Pachateli hrozí až dva roky odnětí svobody,“ sdělila mluvčí kladenského policejního ředitelství Michaela Nováková.