Muž bulharské národnosti, po němž dlouhodobě pátrali kladenští kriminalisté, je mrtev. Při honičce v autech ho zasáhla jedna z policejních kulek. Kladenský policista, který po muži vypálil, je ale i nadále ve výkonu služby. O jeho případné vině či nevině rozhodně až inspekce ministerstva vnitra.

Zákrok byl prý velmi akční
Zákrok policistů se podle očitých svědků odehrál před několika dny v Újezdě nad Zbečnem na Rakovnicku.
Kladenští kriminalisté, kteří se dozvěděli, že hledaný pachatel vyhýbající se trestu se ukrývá na chatě své přítelkyně v Sýkořici, okamžitě vyrazili na místo.

Hledaný Bulhar, když viděl, že bude dopaden, ujel svým vozem a nedbal ani varovných výstřelů. Honičku ukončila v Újezdě nad Zbečnem nakonec jedna z mnoha vypálených policejních kulek, která cizince zasáhla. Ten i s vozem skončil svou cestu nárazem do sloupu. Jeho zranění byla dále neslučitelná se životem.

Oprávněností zásahu se nyní zabývá inspekce ministerstva vnitra.

„Šetříme zákrok policistů, kde byla použita služební střelná zbraň. Při něm došlo k postřelení pronásledované osoby. Pachatel svým zraněním na místě podlehl. Vyšetřujeme, zda byl zákrok policistů oprávněný. Více zatím nemůžeme zveřejnit,“ uvedla mluvčí ministerstva Martina Lídlová.
Na dotaz, zda to policista učinil v sebeobraně, odmítla odpovědět. Potvrdila pouze, že výsledky šetření a znaleckých posudků budou známy nejdříve za měsíc.

Kvůli tomu, že dosud není zřejmé, zda službu konající policista pochybil, nebyl proto postaven ani mimo službu. „Pro tento krok není v tuto chvíli jediný důvod,“ řekla kladenská policejní mluvčí Michaela Nováková.

Proč byl muž stíhán, policie zatím tají
„V pátek po poledni jsem zaslechl nejméně sedm výstřelů. Ten Bulhar bydlel v Sýkořici s přítelkyní na chatě nejméně dva roky a podle všeho spolu mají dvouleté dítě. Ona pracuje v hospodě zvané Sýkorák. Bylo mu zhruba pětatřicet roků a pátral po něm i Interpol. Zřejmě ta holka ani nevěděla, co je zač. Podle všeho měl na svědomí ještě něco z mládí a dokonce po něm pátrali ze zahraničí,“ řekl muž z Újezdu nad Zbečnem.

Z nejnovějších informací vyplynulo, že hledaný muž byl v místě bydliště oblíbený. „Říká se, že ten Bulhar dělal také ochránce prostitutek. To by tomu odpovídalo, protože sem jezdí draze oblečené Čečenky v luxusních autech a na místo nehody pokládají květiny a svíčky,“ řekla žena z Újezdu nad Zbečnem.