Pachatel se dal na útěk a zamířil ke vchodu obchodního domu. Okamžitě se za ním rozeběhl mladík, který šel náhodou kolem. Také Martin s kamarády se dali do akce. Snažili se zloději nadběhnout z druhé strany a zamezit mu tak v úniku.

Ovšem mladík ve spolupráci s dalším mužem pobertu dostihli a ukradenou kabelku získali. Nakonec ji předali zpět vyděšené dvaapadesátileté majitelce.
„Ten den jsme šli ze školy asi v půl druhé, už jsme měli po vyučování, a tak jsme si chvilku povídali před budovou,“ začal popisovat netradiční zážitek Martin.

Parta prošla okolo zahradnictví za obchodním domem a pokračovala přes přechod. V tom okamžiku se za nimi objevil budoucí zloděj. „Náhodou jsem se otočil a viděl jsem, jak narazil do té paní a strhl jí kabelku. Udělal tak ve chvíli, kdy ji žena měla otevřenou a dívala se zřejmě na mobilní telefon,“ uváděl detaily žák.

Následoval hlasitý křik a volání o pomoc. „Zůstala stát a volala: Ukradl mi tašku, chyťte ho!“ doplnil Martin. To už byl ale pachatel pronásledován neznámým mladíkem.

„Chtěli jsme také pomoci, a tak jsme se s kluky rozeběhli na druhou stranu obchodního domu, abychom mu nadeběhli. Okradená paní se vydala opačným směrem,“ vylíčil další dění školák. Pak už prý jen zaslechl, že mladíku, který začal zloděje pronásledovat, se ho podařilo společně s někým dalším dohonit a získat ukradené věci zpět.

A jak výtečník vypadal? Měl bílé tričko, džíny, černé brýle a batoh na zádech. Podle Martina mu mohlo být tak dvacet let. „Co se stalo, je odporné,“ vyjádřil svůj názor chlapec.

Jak řekla Kladenskému deníku policejní mluvčí Jana Dětská, pachateli se podařilo utéct. „Policie případ prošetřuje jako podezření z trestného činu loupeže,“ uvedla mluvčí Dětská.