V Českobrodské ulici v Praze byl v pondělí před třetí hodinou ráno zastaven řidič kvůli telefonování za volantem. Při kontrole se ukázalo, že šestatřicetiletý muž vypadá jako pod vlivem drog nebo alkoholu. Test na alkohol vyšel negativní, na drogy však odmítl. Předtím ale strážníkům přiznal, že kouřil marihuanu.

Ilustrační foto.
Na lavičce v pražských Řepích byla nalezena mrtvá žena. Příčinu smrti určí pitva

„Ve vozidle s mužem cestovali další dva muži. Jeden z nich odpovídal popisu hledané osoby, proto ho hlídka vyzvala k prokázání totožnosti. Spolujezdec uvedl, že nemá doklady, ale se hlídkou spolupracoval,“ sdělila policejní mluvčí Irena Seifertová.

Z databáze, kde si strážník jím nadiktované údaje ověřil, na něj ale hleděl zcela jiný muž. I přesto se ho dotyčný stále snažil přesvědčit, že je to on. Když se strážník zeptal, zda si nastřelil vlasy a nechal na obličej vytetovat pihu, argumenty mu došly.

Muž, který nožem ohrožoval zaměstnance hostelu v ulici Bořivojova v Praze 3.
Video: Cizinec s nožem v ruce vyhrožoval zaměstnanci hostelu zabitím

„Po výzvě hlídky, aby vystoupil, začal utíkat. Jeden ze strážníků se za ním rozeběhl a poté, co mu pohrozil použitím zbraně, se zastavil,“ dodala Seifertová.

Jednačtyřicetiletý muž se vydával za svého bratra a měl k tomu pádný důvod. Utekl totiž z nestřeženého pracoviště ve Velvarech na Kladensku.