Drsný případ. Tak okomentovali kladenští městští policisté chování dvou desetiletých dívek, které hodiny topily štěně ve vodní nádrži v Kladně-Kročehlavech.

Bez citu zvíře doslova ráchaly ve vodě, a to podle výpovědi svědka nepředstavitelně dlouhé dvě hodiny. Psa měly údajně na vodítku. Nepochopitelné zábavě, která mohla skončit mučivou smrtí štěněte, zabránila až hlídka strážníků.

Svědek dále uvedl, že dívky opakovaně napomínal, aby nevinného a bezbranného tvora netrápily nebo že ho zabijí. Na to mu údajně bezcitně odpověděly, že jim to nevadí, jelikož mají doma ještě jedno.

Jak řekla Kladenskému deníku mluvčí Městské policie Klando Olga Oliveriusová, dívky střážníků nebyly schopné své jednání vysvětlit. „Jen mlčely. Po příjezdu policie napřed tvrdily, že psa našly, čili není jejich. Po chvíli řekly, že je jejich. Neustále tyto dvě verze měnily,“ informovala mluvčí.

Případ nyní řeší kladenští policisté jako podezření na týrání zvířat.

Jejich mluvčí Jana Dětská ovšem vzhledem k věku dívek nemůže poskytovat žádné informace. Také štěně si policisté od strážníků převzali.

Chování dětí je skutečně nepochopitelné. „S takovým případem jsem se ještě nesetkala. Vždyť děti mívají obvykle zvířata rády. Navíc děvčata,“ zakroutila hlavou Oliveriusová.

Ovšem denní praxe strážníků také svědčí o zrovna ne moc šetrném zacházení majitelů se svými mazlíčky. „Evidujeme hlášení, kdy si sousedé v panelovém domě stěžují, že v jiném bytě je celé dny zavřený pes, který neustále štěká, vyje a kňučí,“ uvedla Oliveriusová.

„Dále se stává, že jsou psi několik dní uvázáni na vodítku na jednom místě,“ uzavřela mluvčí kladenských strážníků.