Velmi nepříjemný zážitek má za sebou dvaačtyřicetiletá žena z Kladna, kterou zákeřně napadl její domácí. Vše jen proto, že nechtěla vypnout elektrické topení, jež podle něj spotřebovává příliš energie.

Ve spolupráci se středočeskou záchranou službou přijela před několika dny po poledni hlídka Městské policie Kladno do ulice J. Merhauta. Jedenačtyřicetileté ženě a její návštěvě tu totiž pronajímatel bytu nastříkal slzný plyn do očí.

„Dotyčná strážníkům sdělila, že majitel bytu za ní přišel proto, aby vypnula elektrické topení, neboť má velkou spotřebu energie. Ta to však odmítla, a proto jí čtyřiačtyřicetiletý domácí do bytu vtrhl a topení vypnul,“ uvedla k případu mluvčí kladenských strážníků Jiřina Forejtová.

Počínání majitele se ale nelíbilo ani nájemkyni ani jejím dvěma hostům, a tak se ho všichni pokusili zastavit. Kdyby tušili, co je čeká, pravděpodobně by se o to vůbec nesnažili.

„Došlo k potyčce, při které žena dostala od domácího facku a následně byli všichni tři zasaženi pepřovým sprejem. Nájemnice musela být převezena na ošetření do nemocnice a celý případ si k dalšímu šetření převzala Policie České republiky,“ dodala Forejtová