Kriminalisté, kteří se zabývají drogovou trestnou činností, mají za sebou další úspěšný zásah. Toxi tým, kterému pomáhali i policisté z kladenského oddělení hlídkové služby, zadržel deset osob, které distribuovaly drogy. Jeden pervitin i vyráběl. Čtyři z deseti obviněných skončili ve vazbě.

Vyšetřovatelky kriminální policie zahájily trestní stíhání u deseti osob, a to pěti žen a pěti mužů, které obvinily ze spáchání trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

Všichni obvinění distribuovali ve velkém pervitin i marihuanu minimálně několika desítkám svým koncovým odběratelům. „Nicméně čtyři z těchto deseti, dvě ženy a dva muži, putovali rovnou do vazební věznice, neboť se této trestné činnosti dopouštěli opakovaně a byli za ni v posledních třech letech odsouzeni. Jeden kromě prodeje pervitinu tuto drogu i vyráběl, a to jak pro vlastní potřebu, tak i za účelem získání finančního zisku,“ popsala policejní mluvčí Michaela Richterová.

| Video: Youtube

Při domovních prohlídkách kriminalisté zajistili varnu, která obsahovala skleněné baňky, teploměry, trychtýře, kanystry s hadičkami, léky a chemikálie potřebné pro výrobu pervitinu. Kromě toho také zajistili několik digitálních vah, několik desítek plastových uzavíratelných sáčků, a to jak naplněných krystalickou látkou a zelenou sušinou, tak i prázdných.

„Osmi osobám hrozí v případě pravomocného odsouzení až pětiletý pobyt za mřížemi, dvěma dalším až deset let, neboť byly v posledních třech letech za drogovou trestnou činnost již odsouzeni,“ doplnila policistka.