Psovodi byli tentokrát přizváni ke spolupráci při pátrání po neznámém pachateli, který se vloupal na pozemek u rodinného domu v obci Lety u Dobřichovic v okrese Praha západ. Zloděj si odtud odnesl několik metrů měděných okapů.

Po příjezdu policistky se služebním psem na místo činu byly zjištěny prvotní informace k danému případu a poté byl do terénu nasazen pes k vyhledávání stopy ve směru pravděpodobného útěku pachatele v místech, kde překonal oplocení. "Služební pes se po zachycení stopy vydal do terénu a následně po dvou stech metrech označil místo, kde se nacházely čtyři kusy okapových svodů. Ty byly odcizeny z pozemku u rodinného domku. Dále pokračoval ve sledování stopy směrem k silnici. Za silnicí vedla stopa z obce na zpevněnou cestu, kde bylo vypátráno zaparkované odstavené osobní vozidlo, u kterého se nacházelo také několik kusů zcizených okapových svodů. Služební pes poté označil vozidlo, ve kterém policisté nalezli ukrývající se osobu," popsala událost kladenská policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Bylo zjištěno, že se jedná o muže ve věku čtyřiatřiceti let, který má za sebou bohatou trestnou minulost. Podezřelého si převzali policisté místního obvodního oddělení k provedení prvotních úkonů a poté byl eskortován do policejní cely. "Policisté případ prošetřují jako podezření z trestného činu krádeže. Vzhledem k páchání ostatní trestné činnosti tohoto pachatele, podali kriminalisté na Okresní státní zastupitelství Praha západ podnět na vzetí do vazby, což bylo akceptováno a muž byl umístěn do vazební věznice," doplnila mluvčí.