Dvě obyvatelky domova ve věku šestaosmdesáti let se rozhodly nechat si nabrousit po jednom noži. Nakonec se k nim přidala i sedmaosmdesátiletá žena, která si ovšem přinesla více věcí. Po této požadovali zaplatit 1200 korun.

Všechny důchodkyně uhradily požadované částky. Výtečníci pak v klidu odešli. Ovšem ženy si po chvíli vše rozmyslely a cítily se ošizené. Rozhodly se proto zavolat na linku 158 a vše nahlásit.

Do domova přijela hlídka z oddělení Kladno-venkov. Společně se strážníky prošli policisté areál a jeho okolí, ovšem po brusičích nožů se slehla zem. Podle informací policejní mluvčí Jany Šteinerové je nyní případ prošetřován s podezřením na spáchání přestupku proti majetku.

„Převážně starší lidé se stávají oběťmi podvodníků stále častěji. Senioři by neměli být k podezřelým lidem příliš důvěřiví,“ řekla Šteinerová.

Policie nyní po trojici pátrá. Muži mají štíhlou postavu. Jeden je věku kolem padesáti až pětapadesáti let. Druhý je mladší, zhruba třicetiletý. Ženě je asi pětačtyřicet roků. Na hlavě měla kšiltovku a údajně má blond vlasy.