Skutečně otřesný případ týraného psa mají nyní v Psím útulku Bouchalka. Šestiletý německý ovčák Zak musel velmi trpět bolestí. Je podvyživený a některá jeho zranění jsou stará i několik let. Do útulku ho přivezli minulou sobotu. Od té doby se jeho stav zlepšuje. Ovšem Zak má ještě před sebou velmi dlouhou cestu 
k uzdravení.

„Je to otřesný případ. Psovi je sice šest let, ale vypadá na deset," řekla Kladenskému deníku majitelka útulku Eugénie Sychrovská.

Zaka našli v Úholičkách na Praze-západ bezvládně ležet 
v potoce. Poté, co psa převezli do útulku, začali odhalovat ošklivá zranění. Pes měl na břiše mnoho dlouhých řezných ran, některé byly téměř vyhojené, jiné zanícené. Po celém těle měl pohmožděniny, naraženou čelist a vážil o dvacet kilogramů méně, než je u tohoto plemene norma.

Nejhorší zranění měl však na tlapkách. Polštářky u všech nohou mu někdo rozřezal. Každý prst má oddělený dlouhou řeznou ránou až ke kostem. Dle stavu drápů býval někde zavřený bez možnosti pohybu.´

V tomto stavu putoval Zak hned na operační stůl, kde mu lékař vyčistil rány. Dostal také antibiotika a silná analgetika. „Svazujeme mu packy, aby se rány nerozjížděly. Každý den je nutné mu měnit obvaz. Jeho stav se začal zlepšovat. Kvůli zraněné čelisti musí jíst jen měkkou stravu," dodala Eugénie Sychrovská.
Kdo by chtěl Zakovi pomoci může do útulku přinést kvalitnější konzervy a piškoty, které má moc rád. Na další péči mohou lidé také posílat peníze na číslo účtu 2191080267/0100.

Případem už začala zabývat také policie. Lidé z Bouchalky totiž podali trestní oznámení a vědí, kdo je majitel Zaka. „Vzhledem k tomu, že se případ stal v obci na Praze-západ, předali jsme případ kolegům 
z tamějšího oddělení," uvedla policejní mluvčí Michaela Nováková.

Podle čtvrtečních zpráv se už Zakovi daří mnohem lépe. Díky starostlivé péči lidí z útulku dělá pokroky každý den. Začal dobře jíst a veseleji komunikovat. Vrtí ocasem a vděčně olizuje ruce.

Dalším pokrokem je, že potřebu už nevykoná jen tak pod sebe, ale pomaličku si dojde, kam má. I tak útulek uvítá jakoukoliv materiální i finanční pomoc. Rozřezané packy musí být převazovány každý den.
Zak je velký bojovník. Původně si ošetřovatelé mysleli, že kvůli poraněným packám bude dlouho ležet a sháněli pro něj paměťovou matraci, aby neměl proleženiny. Ale začal chodit dříve, než všichni předpokládali.

Důležitá je teď pro Zaka kvalitní strava, která mu dodá potřebné živiny a sílu.