Policie v současnosti intenzivně pátrá po neznámém muži, jenž v neděli,večer napadl hned tři dívky. Nejprve krátce před 18. hodinou zaútočil v Unhošťské ulici na třináctiletou školačku. "Přistoupil k ní zezadu a poté ji vtlačil do vchodu nedalekého domu. Přikryl jí ústa, aby nemohla křičet, a vyhrožoval, že jí ublíží. Snažil se ji zatáhnout do sklepa. Když začala křičet o pomoc, utekl," informovala mluvčí policie Jana Šteinerová.

Druhý případ se stal kolem 20. hodiny v ulici Vitry. "Pachatel zde napadl pětadvacetiletou ženu, kterou přimáčkl ke zdi, rovněž jí zakryl ústa a ohrožoval ji nožem," uvedla mluvčí.

Třetí událost mají policisté zaznamenánu o pětadvacet minut později v panelovém domě v Litevské ulici. "Zde zaútočil na šestnáctiletou dívku. Přitlačil ji ke stěně výtahu a také jí zakryl ústa a ohrožoval nožem," uvedla Šteinerová.

Policie všechny tři případy prošetřuje s podezřením na spáchání trestného činu omezování osobní svobody. Zároveň upozorňuje všechny ženy a dívky, aby dbali zvýšené opatrnosti, zejména při vstupu do domů, a všímaly si osob, které se v okolí pohybují nebo s nimi chtějí společně vstoupit dovnitř.

Podle získaného popisu byl pachatel ve věku asi pětatřiceti let, bílé pleti, 175 až 180 centimetrů vysoké, štíhlé postavy. Má černé, nakrátko střižené vlasy s pleší, na tvářích má neoholené strniště. Mluví plyně česky, bez přízvuku. Oblečen byl do zeleného či hnědého kompletu, vesty připomínající rybářské, nikoli vojenské svršky, a modrých riflových kalhot. U sebe nosí nůž a může být cítit těkavými výpary od ředidel.

"Motiv obtěžování není zatím znám, nelze ale ani vyloučit sexuální podtext," naznačila mluvčí.

Aby toho nebylo málo, pracují policisté i na případu nedělního pokusu znásilnění. "V nočních hodinách napadl v Plzeňské ulici neznámý pachatel osmnáctiletou mladou ženu. Násilím ji odtáhl mezi keře, kde ji povalil na zem s úmyslem znásilnit jí. Při tom byl však vyrušen náhodným chodcem a z místa utekl," řekla Šteinerová. Policie žádá veřejnost o pomoc. Případné svědci mohou přihlásit na lince 158 nebo na telefonním čísle 974 873 415.

Policie přitom v polovině května dopadla třiadvacetiletého muže z Mělnicka, který je podezřelý, že se v Kladně dopustil pohlavní zneužívání. Stal se tak v pořadí třetím deviantem, kterého policie za pomoci strážníků za poslední dva týdny zadržela. Na svobodě však stále je výtečník, jenž 22. dubna ve večerních hodinách napadl třináctiletou dívku vracející se Amálskou ulicí z tréninku juda v nedaleké škole.