Zhruba od poloviny dubna, kdy se vyskytly první případy napadení žaček základních škol a sexuálního obtěžování, přibyly další a mnoho podezření.

Už řádí i ve Slaném
close zoom_in Jak se však zdá, devianti už se nezdržují pouze v Kladně, ale expandovali také do Slaného. „Krátce před jednou hodinou nám bylo oznámeno, že v Husově ulici stojí muž, který vulgárně obtěžuje procházející ženy a masturbuje před nimi. Zatím co hlídka vyrazila na místo, záběry z kamery tvrzení oznamovatelky potvrdily. Strážníci pachatele zadrželi a od svědkyň zjistili, že zde byl spatřen již několikrát a dokonce se pohyboval před školou. Jednalo se třiačtyřicetiletého muže z Kladna,“ sdělil velitel Městské policie ve Slaném Pavel Štěpánek.

„Pachatel byl obviněn z trestného činu výtržnictví a bude přemístěn do policejní cely. Pravděpodobně také podáme návrh na zkoumání jeho zdravotního stavu psychologem,“ uvedla mluvčí kladenské policie Michaela Nováková.

Ženy a dívky v ohrožení
close zoom_in Vše začalo 17. dubna, kdy došlo k prvním útokům. Traumatický zážitek má za sebou teprve devítiletá dívenka, která se krátce po třinácté hodině vracela domů v ulici V Bažantnici v Kladně-Kročehlavech. „Po odemčení vchodu s ní do výtahu vstoupil neznámý muž v dlouhém šedozeleném kabátu. Když se zdviž rozjela, dotyčný ji zastavil, dívku chytil za ústa, začal se jí proti její vůli dotýkat a líbat. Z její výpovědi tehdy vyplynulo, že cítila nejen ostré vousy, ale i silný zápach po cigaretách,“ řekla mluvčí policie Jana Dětská.

V ten samý den, krátce po šestnácté hodině, byla napadena i třináctiletá dívka, jež vstoupila do panelového domu v Unhošťské ulici a šla pěšky k bytu. „Útočník ji chytil zezadu za ústa a snažil se ji vtáhnout do sklepa. „Napadená měla štěstí, podařilo se jí vysmeknout a zavolat o pomoc. Pachatel se zalekl a z domu vyběhl,“ popsala Dětská.

Jen týden poté, 22. dubna asi v půl osmé večer odcházela Amálskou ulicí třináctiletá dívka z tréninku juda. I ona se stala obětí devianta. Naštěstí se mu také dokázala ubránit. „Neznámý pachatel ji zatáhl do přilehlého parku. Pokoušela se křičet, kladla odpor, vysmekla se, útočníka nakopla do holeně a utekla. Vzhledem k odlišnému popisu pachatele policie tento případ s předchozími nespojuje,“ sdělila Nováková.

Školačky pomohly dopadnout devianta
Díky odvaze jiných školaček byl v dalším týdnu dopaden třiapadesátiletý muž z Kladna, který již byl za obdobnou trestnou činnost v minulosti stíhán. Deviant slovně obtěžovat deseti a jedenáctileté dívky, které byly na dětském hřišti u Kauflandu.

„Zadržený byl za dva dny po dopadení převezen do vazební věznice a hrozí mu trest až pět let odnětí svobody,“ oznámila Jana Šteinerová, také mluvčí kladenské policie. Kromě toho v tentýž den kladenští strážníci zadrželi zvrhlíka, který onanoval v automobilu před školou v Holandské ulici vždy, když odtud vycházely děti.

Pachatel se vrací na místo činu
Série oznámení na podezření slídění sexuálního devianta se tak rozjela na plné obrátky. Policie šetří například dvě ze Základní školy ve Vodárenské ulici, ze školy v Doberské ulici a jiných míst. Bohužel útoky stále nekončí a v neděli 18. května došlo k dalším třem, kdy byly napadeny třináctiletá, šestnáctiletá a pětadvacetiletá žena jen pár hodin po sobě. Ke všem případům došlo v Kročehlavech. Podle popisu a způsobu útoku by se mohlo jednat o stejného pachatele jako při napadení třináctileté školačky z Unhoštské ulice ze 17. dubna. Policie tedy žádá o pomoc veřejnost. „I když se popisy útočníka trochu liší, kriminalisté se domnívají, že by mohlo jít o stejného člověka. Pátráme tedy po pachateli bílé pleti ve věku asi 30 až 35 let. Je štíhlé postavy, asi 175 až 180 centimetrů vysoký. Má pravděpodobně oholenou pleš a po stranách hlavy strniště. Hovoří česky bez přízvuku. V době útoků měl na sobě maskáčové oblečení zelené barvy nebo rybářskou vestu a modré rifle,“ dodala Nováková.

Mohl by se pohybovat v okolí dětských hřišť, parků a v prostorách, kde se ve větší míře schází mládež. Dále je možné, že postává poblíž obytných bloků, kde si vytipuje dívku, vstoupí s ní do domu a tam se ji snaží obtěžovat. Jakékoli informace, které by vedly k dopadení pachatele, hlaste na linku 158 nebo přímo kriminalistům na číslo 974 873 415 nebo 974 873 384.

PŘEHLED NAPADENÍ A OBTĚŽOVÁNÍ NA KLADENSKU
17. dubna
Cca 13 hodin ulice V Bažantnici, Kladno napadení 9leté školačky

Cca 16 hodin ulice Unhošťská ulice, Kladno napadení 13leté školačky
POPIS: Útočník měřil zhruba 175 cm, hovořil česky bez přízvuku, měl tmavě hnědé vlasy střižené na ježka asi jen centimetr dlouhé. Byl hladce oholen, na sobě měl modrou bundu pod pás s bílými pruhy na rukávech.
24. dubna
Cca 19.30 hodin Amálská ulice, Kladno napadení 13leté školačky
POPIS: Útočník byl menší zavalitější postavy, tmavší pleti a mluvil česky.
25. dubna
Odpoledne Italská ulice, Kladno obtěžování 10 a 11letých dívek
PACHATEL BYL DÍKY POHOTOVOSTI DÍVEK DOPADEN 28. dubna. Jednalo se o třiapadesátiletého muže z Kladna, který byl již v minulosti za podobnou trestnou činnost stíhán. Byl podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožování výchovy mládeže zároveň s trestným činem svádění k pohlavnímu styku. Téhož dne byl státnímu zástupci podán podnět na vzetí obviněného do vazby. Byl převezen do vazební věznice a hrozí mu trest odnětí svobody až na pět let.
28. dubna
Cca 7 hodin Vodárenská ulice, podezřelý muž obtěžoval 10letou dívku
POPIS: Pachatel byl ve věku kolem čtyřiceti let a měl dlouhý plášť.
28. dubna
Cca 12.30 hodin Holandská ulice, Kladno onanista v autě poblíž základní školy
BYL PŘISTIŽEN STRÁŽNÍKY a předán PČR jednalo se o dvaašedesátiletého muže ze Sázavy.
5. května
Cca 12 hodin Vodárenská ulici, Kladno podezřelý sledoval asi 10letou dívku
POPIS: Shodný jako v případu z 28. dubna. Pachatel byl ve věku kolem čtyřiceti let a měl dlouhý plášť.
15. května
POLICIE DOPADLA muže z Mělnicka, který je obviněný z pokusu o pohlavní zneužívání devítileté školačky, kterého se měl dopustit ze 17. dubna v ulici V Bažantnici v Kladně-Kročehlavech. Pachatel byl umístěn do policejní cely a byl dán podnět pro vzetí do vazby. Za mřížemi mu hrozí až osm let.
18. května
Cca 18 hodin Unhošťská ulice, Kladno napadení 13leté školačky
-Pachatel ji vtlačil do vchodu nedalekého domu. Přikryl jí ústa a vyhrožoval, že jí ublíží. Snažil se jí zatáhnout do sklepa, když začala křičet o pomoc, utekl.
Cca 20 hodin ulice Vitry, Kladno napadení 25leté ženy
-Násilník ji přimáčkl ke zdi, rovněž jí zakryl ústa a ohrožoval ji nožem.
Cca 20.25 Litevská ulice, Kladno napadení 16leté dívky
-Útočník ji přitlačil ke stěně stěně výtahu v panelovém domě. Také jí zakryl ústa a ohrožoval nožem.
POPIS: Pachatel je bílé pleti ve věku asi 30 až 35 let. Má štíhlou postavu a je asi 175 až 180 centimetrů vysoký. Má pravděpodobně oholenou pleš a po stranách hlavy strniště. Hovoří česky bez přízvuku. V době útoků měl na sobě maskáčové oblečení zelené barvy nebo rybářskou vestu a modré rifle.
20.května Aby toho nebylo málo, pracují policisté i na případu nedělního pokusu znásilnění. "V nočních hodinách napadl v Plzeňské ulici neznámý pachatel osmnáctiletou mladou ženu. Násilím ji odtáhl mezi keře, kde ji povalil na zem s úmyslem znásilnit jí. Při tom byl však vyrušen náhodným chodcem a z místa utekl," řekla Šteinerová.
21. května
Cca 7.45 hodin ulice J. Vaita, Kladno obtěžování čtrnáctiletých školaček
POPIS: Dotyčný byl mladík ve věku maximálně pětadvaceti let, chlapeckého vzhledu. Měl štíhlou postavu a byl asi 175 centimetrů vysoký. Nápadné na něm byly větší dioptrické brýle s tenkými černými obroučkami. Byl oblečený do úzkých tmavomodrých tepláků se zipy nad kotníky, vínovobílého trika s krátkým rukávem a kolem pasu měl uvázanou mikinu.
28. května
Cca 13 hodin Husova ulice, Slaný onanista obtěžoval ženy
SLÁNŠTÍ STRÁŽNÍCI DOPADLI MUŽE, který vulgárně obtěžoval procházející ženy a onanoval před nimi. Podle svědků to nebyl první případ. Byl obviněn z trestného činu výtržnictví a bude přemístěn do policejní cely. Policie pravděpodobně také podá návrh na zkoumání jeho zdravotního stavu psychologem.