Hlavní roli v tomto kusu hraje učitel hudební výchovy sportovního gymnázia. Čelí žalobě, že v uplynulých letech se sexuálním podtextem osahával šest svých žáků, nebo po nich požadoval polibek na tvář.

Pedagog jakoukoli vinu odmítá s tím, že se jednalo o problémové chlapce. Jde prý 
o mstu, například za to, že jednomu z nich napsal devět poznámek do třídní knihy. Problémem je, že tato třídní kniha se koncem loňského školního roku záhadně ztratila 
a není k nalezení.

Podle obžaloby se učitel dopustil mimo jiné trestného činu ohrožení výchovy mládeže a pokusu pohlavního zneužívání.

„Je to výsledek poměrů, které ve škole panují,“ uvedl ve své obhajobě učitel, který se na dotaz státní zástupkyně ohledně své sexuální orientace označil za heterosexuála, navíc věřícího člověka.

„S mládeží pracuji přes dvacet let a nikdy se mi nic podobného nestalo. Po sexuální stránce se cítím být zcela zdráv,“ konstatoval učitel.
Kauza se objevila poté, co se někteří ze žáků svěřili jiným pedagogům a rodičům. Vedení školy se problém nesnažilo zamést pod koberec a iniciovalo schůzku rodičů i údajně osahávaných žáků s nyní obžalovaným učitelem. Mezitím se ale o celou záležitost začala zajímat policie a vše dospělo až před senát soudu.