Z výslechů svědků také vyplynulo, že útočník nebyl jeden, jak se zprvu zdálo, ale dva. V pátek o tom informovala mluvčí středočeské policie Vlasta Suchánková.

„Policisté v současné době provádějí veškerá nezbytná opatření ke ztotožnění obou podezřelých, kteří mají mít násilný čin na svědomí,“ upřesnila, jak se aktuálně věci mají s údajnými pachateli. Bezprostředně po činu dostali policisté informaci, že vrah – v té době se mluvilo o jednom muži – z místa činu utekl.

„Kriminalisté již zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze zvlášť závažného zločinu vraždy podle § 140 odst. 1, 3 písm. a), a to prozatím proti neznámým pachatelům,“ odkázala Suchánková na ustanovení trestního zákoníku, které hovoří o vražedném útoku směřovaném vůči více osobám. Sazba je v tomto případě ta nejpřísnější – patnáct až dvacet let odnětí svobody nebo výjimečný trest.

„Několik ukrajinských dělníků se dostalo do slovního a následně pak i fyzického konfliktu ohledně finančních pohledávek, přičemž incident skončil vážným zraněním 43letého muže, který na následky zranění přímo na místě zemřel, a zraněním 20letého příbuzného. Toho zdravotníci ošetřili přímo na místě bez nutnosti hospitalizace,“ shrnula Suchánková dosud zjištěná fakta. S tím, že výsledky svědků a zjišťování všech okolností krvavého činu nadále pokračují.