„Muž řídil své vozidlo kolem třiadvacáté hodiny ulicí 5. května ve Pcherách. Byl zastaven a kontrolován hlídkou policistů. Ti ho vyzvali k dechové zkoušce a zjištění přítomnosti alkoholu v dechu. Řidič ještě před provedením této zkoušky doznal, že něco vypil, a snažil se se zasahujícími policisty domluvit,“ uvedla k případu mluvčí policie Michaela Nováková.

Cizinec vytáhl z kapsy kalhot tisícikorunovou bankovku s tím, ať si jí policista vezme, věc bude vyřízena, a na všechno se zapomene. To hlídka odmítla. Muž proto bankovku položil na přední sedadlo služebního vozidla se slovy: „Vemte si to kluci a jeďte, nechci přijít o papíry!“ Ani to policisté neakceptovali a řidič dechové zkoušce neunikl. Na jejím základě mu bylo naměřeno 2,35 promile v dechu.

„Muž byl vyzván k odběru krve, čemuž se dobrovolně podrobil. Když byl převážen do nemocnice, opět policistům nabízel úplatek s tím, ať ho nechají, že jim zaplatí cokoliv. Po odběru byl umístěn do cely a následně mu bylo sděleno obvinění z trestných činů úplatkářství a ohrožení pod vlivem návykové látky,“ dodala Nováková.