Jakmile řidič výše uvedeného vozidla spatřil služební automobil městské policie, ihned zamířil na nedaleké parkoviště, kde zastavil a za mercedesu vystoupil.

„Hlídce bylo vzápětí při komunikaci s řidičem zřejmé, že je pod vlivem alkoholu. Muž navíc odmítal prokázat svou totožnost a odmítl i dechovou zkoušku,“ informovala mluvčí Městské policie Kladno Olga Oliveriusová.

Strážníci proto na místo přivolali své republikové kolegy. Mezitím se však jeden z řidičových kamarádů snažil městské policisty uplatit. „Chcete nějaké peníze, aby to bylo v pohodě?“ nabízel hlídce.

Strážníci muže upozornili, že by jeho chování mohlo být posuzováno jako trestný čin podplácení a celý případ předali Policii České republiky.
Nejednalo se však o jediného řidiče, který uvízl o víkendu v hledáčku městské policie. Další výtečník se projížděl v červené Felicii ulicí Míru v neděli. Pozornosti hlídky neunikl vzhledem k tomu, že nerespektoval jednosměrku. Pětadvacetiletý muž z Kladna se po zastavení přiznal, že nikdy nevlastnil řidičské oprávnění. Také on byl strážníky předán republikovým policistům.