„Stáli jsme mezi vraty a chtěli vyzvednout syna ze školky. Proti nám vyběhly holky od sousedů a křičí: „Teto, strejdo, mámo! támhleti pánové chtěli, abysme si nastoupily do jejich auta a chtěli nás někam svézt!“ Načež jsem udělal krok směrem k nim a oni odjeli. Na konci vesnice se auto otočilo, a protože nemělo jinou možnost, odjelo stejnou cestou kolem mne. Byl jsem asi patnáct metrů od něj,“ popisuje událost svědek. Podle jeho slov se jednalo o mladší muže do čtyřiceti let. „Kdybyste je viděla, opravdu to nevypadalo jako legrace! Auto bylo Volkswagen Passat s tmavými skly, ale i přes ně jsem viděl, že to byli muži tmavší pleti. Jeden byl vyzáblý a nejspíš zfetovaný. Druhý pro změnu tlustý a plešatý,“ popsal posádku podezřelého passatu muž ze Dřínova.

Auto prý hrálo několika barvami. Některé díly byly zelené, jiné modré. Přičemž si svědek zapamatoval i část registrační značky a tvrdí, že viděl 5P9….

“Okamžitě jsem šel a nahlásil to na policejní linku 158. Nebudu přece žít s pocitem, že se někde za týden dozvím, že v okolní vesnici zmizely děti a já pro to nic neudělal,“ ohrazuje se muž.

Policejní hlídka ze Zlonic byla podle jeho slov na místě do deseti minut a za dalších pětadvacet minut dorazili policisté ze Slaného. Svědek jim následně předal už výše zmíněný popis posádky volkswagenu. „Dívenky všechno policii na místě zopakovaly a policisté je za to pochválili, že jsou šikovné a do auta nenastoupily,“ dodal svědek.

Informace se neprodleně objevila i na oficiálním webu obce Dřínov. Na vývěsce stojí, že radnice žádá občany, aby nebrali informaci na lehkou váhu a poučili své děti, co v tomto případě mají dělat a případně se obrátili na Policii České republiky nebo Obecní úřad Dřínov.

Starostka Dřínova Šárka Kořánová předala informaci o podezřelém vozidle i do nedaleké základní školy. „Informaci jsme vyhlásili školním rozhlasem a rodiče informovali, stejně jako děti v hodinách výuky, jak se mají v podobných případech chovat,“ řekl ředitel ZŠ Zlonice Jan Tůma.

Jak potvrdila Kladenskému deníku mluvčí policie Michaela Nováková, i kdyby se jakkoli jednalo počátkem září ve Dřínově o špatný žert, žádné oznámení policisté nikdy neberou na lehkou váhu a všemi podobnými případy se vždy zabývají. „Až budeme mít více informací k dřínovské události, veškeré poznatky včas zveřejníme, aby nevznikla panika,“ dodala mluvčí Nováková.

Kromě tragických případů znají policejní statistiky i příběhy se šťastným koncem, které jsou však na druhou stranu k zamyšlení. A to ve chvíli, kdy si děti pro zvýšení zájmu okolí, celou kauzu vymyslí.

Takový případ má v živé paměti právě kladenská policejní mluvčí Michaela Nováková. "Je to už několik let. Děti z kročehlavské základní školy oznámily, že jim někdo nabízel svezení v zelené dodávce. Školáci tehdy popsali událost velmi věrohodně a detailně. Policie se proto případem intenzivně zabývala. Díky profesionálnímu přístupu kriminalistky a policejní vyšetřovatelky se i tak podařilo odhalit, že si školáci všechno vymysleli,“ připomněla případ mluvčí.

Ohrožení dětí je i tak obecně velmi ožehavým problémem, naštěstí se zdá, že Středočeský kraj je v tomto směru, kromě Dřínova, klidný. Středočeská policie se podle jejího mluvčího Pavla Truxy aktuálně žádnou podobnou událostí, jakou je ta ve Dřínově, nezabývá.