Do Loděnického potoka zvaného Kačák někdo v minulých dnech vypustil mezi Kamennými Žehrovicemi a obcí Doksy pravděpodobně toxické látky. V důsledku toho zde v sobotu uhynuly stovky ryb. Případem se zabývá policie. Pachatel je zatím neznámý.

Uhynulých kaprů, cejnů, okounů a línů si v sobotu všiml nedaleko bydlící Jaroslav Fiman z klubu dokeských rybářů, kteří mají na starosti jeden ze dvou místních rybníků. „Ihned jsem telefonoval na tísňovou linku 112. Přijeli hasiči, policisté, starosta obce i zástupkyně odboru životního prostředí kladenského magistrátu. Tu ryby vůbec nezajímaly. Poté všichni odjeli. Od té doby úhyn ryb pokračuje. Všude je cítit strašný zápach. To také nikoho nezajímá, stejně jako kdo tu spoustu tlejících ryb uklidí ," je rozhořčen Jaroslav Fiman.

„V době našeho příjezdu nebylo žádné znečištění vody, kromě uhynulých ryb, viditelné. Odebrali jsme vzorky, které prozkoumá naše laboratoř v Kamenici," řekla Kladenskému deníku mluvčí hasičů Lenka Kostková.

Mluvčí středočeských policistů Pavel Truxa konstatoval, že případ je vyšetřován jako poškození a ohrožení životního prostředí z nedbalosti. Pachateli v případě odhalení hrozí až půl roku vězení.

K velkému úhynu ryb v Kačáku o Doks už došlo před šesti lety. Jméno viníka tehdy zůstalo neznámé.