Informace o tom, že se v bytě stalo něco strašného, dorazila na tísňovou policejní linku ve čtvrtek před dvaadvacátou hodinou. Policistům to sdělila po telefonu dcera zavražděné, která se po matce sháněla už několik dní.

Jak potvrdil krajský policejní mluvčí Zdeněk Chalupa, v bytě byla bez známek života nalezena šestasedmdesátiletá žena. Jako hlavní podezřelý byl zde zadržen její devětapadesátiletý druh.

Na místo dorazily dva policejní výjezdy, krajští i kladenští policisté a stejně tak koroner.

„Oběť a zadržený muž byli ve vztahu druh a družka. Pro objasnění smrti byla nařízena soudní pitva a v dané věci zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu vražda, za což pachateli hrozí v případě prokázání viny a odsouzení trest odnětí svobody v délce trvání deset až osmnáct let. V současné době však nemůžeme poskytnout bližší informace,“ sdělil Kladenskému deníku policejní mluvčí. Ten rovněž potvrdil, že je to v letošním roce první vražda, která se stala ve středních Čechách.

| Video: Youtube

Podle informací Deníku se zavražděná žena nacházela po vraždě v posteli. Jak dlouho tam ležela, jaká zbraň byla použita, ukáže až pitva. Je však velice pravděpodobné, že seniorka mohla zemřít následkem úderu tupým předmětem. Policisté ho patrně i hledali, jelikož na sídlišti vysypávali i kontejnery.

Smutný příběh se smutným koncem. Na tom se shodují lidé z domu i okolí. Dvojice – druh s družkou, prý v posledních letech velmi holdovala alkoholu a podle toho to také vypadalo. „Je to smutné. Křik a hádky byly u nich v bytě na denním pořádku. Někdy jsem viděla z okna, jak pán ženu vede z hospody a ona sotva šla. Chodili vedle do Pivní pomoci. V našem domě bydleli asi tak patnáct let. Paní bývala přitom kdysi fajn, prodávala vedle na trhu květiny. On pracoval, myslím, jako zedník. Pak se ale její stav zhoršil, nemohla už pořádně na nohy. Na hygienu přestali oba úplně dbát. Už jim to asi bylo jedno,“ řekla žena ze sousedství.

Jak potvrdila, neviděla důchodkyni z bytu vycházet delší dobu, jen jejího druha. Na chodbě prý navíc v posledních dnech cítila podivný zápach.

„Ve středu se tu po paní sháněli dcera i vnuk. Do bytu se ale nedobouchali a klíče neměli. Zkoušeli to i ve čtvrtek večer. To už jim pán otevřel. Pak dcera s vnukem přiběhli, že se v bytě něco stalo a všude je krev. Hned na to volali policii a ta našla paní už po smrti,“ dodala žena. Její druh, podezřelý z vraždy, byl zadržen na místě a při zatýkání nekladl odpor. 

Kdy byla vražda spáchána, se zatím neví. Jisté je, že servírka ze sousední hospody Pivní pomoc vypověděla, že muž seděl naposledy u stolu štamgastů den před Silvestrem, dal si několik piv a panáky zelených, platil pětistovkou a pak odešel. Moc toho nenamluvil. Patřil k tichým hostům. O Silvestru ani v dalších dnech už ho neviděla. Do hospody chodil v poslední době už jen sám bez partnerky.