První z nich se stal v ulici Vítězná v Kladně. „Sedmasedmdesátileté ženě neznámý zloděj po cestě z obchodu domů v ulici Vítězná odcizil z kabelky peněženku. Jejím obsahem byly doklady, platební karta a peníze. Svým jednáním tak důchodkyni způsobil škodu převyšující čtyři tisíce korun," sdělila Kladenskému deníku kladenská policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Další případ krádeže prošetřují policisté z obvodního oddělení ve Stochově. „Na policejní služebnu oznámil šestašedesátiletý muž, že mu po cestě linkovým autobusem z Kladna do Stochova byla z látkové tašky odložené na sedačce odcizena peněženka s penězi, platební kartou a doklady," uvedla policejní mluvčí. Poškozenému muži tak pachatel způsobil škodu přesahující jeden tisíc korun.

Policisté po dosud neznámých pachatelích pátrají a oba případy prošetřují jako podezření z trestného činu krádeže.

Zároveň opět upozorňují občany, aby si na své věci dávali pozor a bezpečně si je vždy uložili do svých příručních zavazadel nebo do kapsy, ale vždy pod nějakým uzavřením.

„Ponechané věci na viditelných místech bez dohledu a bez zajištění pod zipem nebo zámkem jsou pro zloděje velkým lákadlem a mnohdy i snadnou kořistí," dodala Jana Šteinerová.¨

Kapesních krádeží nejen v Kladně stále přibývá. Nejčastěji k nim dochází v místech, kde se zdržuje větší počet lidí jako jsou nákupní centra, zastávky městské hromadné dopravy, restaurace, vlaková i autobusová nádraží a podobně. Zloději tak využívají nepozornosti lidí a jejich neopatrného zacházení s osobními věcmi.