Jak nevhodný vůz si vybrali, zjistili záhy. Vzhledem k tomu, že volkswagen byl speciálně upravený a měl tedy jedinečný vzhled, všimla si ho na silnici u Slaného známá jeho majitele. Té bylo divné, že ve voze jedou cizí lidí a obrátila se proto na linku 158. Navíc nasedla do auta a začala dvojici pronásledovat. Poté se k ní přidali také slánští policisté.

Kradené auto se podařilo zastavit ve Šlapánicích. Zde na muže zákona čekalo nemalé překvapení. Dvojice totiž nebyla ve voze sama, na zadních sedačkách seděly ještě dvě nezletilé děti. Policie je odvezla k prarodičům.

„Řídila devětadvacetiletá žena z Rakovnicka. Na místě spolujezdce byl její o dva roky mladší přítel. Oba byli zadrženi,” řekla policejní mluvčí Michaela Nováková.

Nyní jsou podezřelí z trestného činu krádeže. Policie navíc prošetřuje zda se nedopustilo dalších deliktů. Žena má pravděpodobně na svědomí pět újezdů od benzinek, kdy natankovala a nezaplatila.

Škoda byla v těchto případech vyčíslena na 11 tisíc korun. „Dále byl dán podnět orgánu sociálně právní ochrany dítěte při ve Slaném,” dodala Nováková.