Jak potvrdila mluvčí Generální inspekce bezpečnostních sborů Ivana Nguyenová, na základě všech zjištěných skutečností k zemřelým, výsledků prohlídek těl a pitev a na základě znaleckých posudků v oblasti biologie, genetiky, fyzikální chemie, balistiky a mechanoskopie došel policejní orgán GIBS k závěru, že je jednoznačně prokázáno, že zemřelý příslušník Vězeňské služby ČR úmyslně a vědomě usmrtil dvě ženy na pozemku rodinného domu a následně usmrtil sebe. Zabití všech provedl soukromou legálně drženou střelnou zbraní,“ sdělila Ivana Nguyenová a dodala: "S ohledem na skutečnost, že je proti zemřelému trestní stíhání nepřípustné, příslušníci inspekce tento případ odložili.

Dům v obci Líský, kde došlo k rodinné tragédii.
Střelba v Líském: tři mrtví, přežil jen třítýdenní vysílený kojenec

V době vraždy, se nacházel v postýlce v domě i třítýdenní chlapeček partnerů. Na místě vraždy ho druhý den našli až kriminalisté, kteří dům na základě oznámení sousedů po tragédii prohledávali. Jelikož byl v tu dobu venku silný mráz, miminko bylo podchlazené a vyhladovělé. Díky intenzivní péči zdravotníků ale přežilo.

Běsnění matčina partnera přežila i její prvorozená dvanáctiletá dcera, která byla v inkriminovanou dobu u svého otce. Chlapeček byl následně umístěn do náhradní péče.

Po vraždě zbyla v domě zvířata - psi a 17 koček. O ty se postarala dílem obec a dobrovolníci z útulků.