Nejaktuálnější případ, kterým se policisté zabývají, se týká okradeného seniora. „Poškozeným byl devětapadesátiletý muž z Kladna, který si uschoval necelých čtyřicet tisíc korun do zadní kapsy batohu a cestoval s nimi z Prahy do Kladna. Na cestě mu je však z kapsy odcizil neznámý pachatel," uvedla kladenská policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Další poškozenou je osmapadesátiletá žena z Kladna, která si vedle sebe položila na zem tašku před vlakovým nádražím v ulici Milady Horákové v Kladně. „V tašce byl uložen nově zakoupený tablet s příslušenstvím v hodnotě necelé čtyři tisíce, který jí byl v nestřeženém okamžiku ukraden," řekla Kladenskému deníku mluvčí.

Zatím poslední z případů se stal v ulici Václava Rabase v Kladně. „Pětadvacetiletý muž po požití alkoholických nápojů usnul v parku, čehož využil neznámý zloděj, který mu v daném okamžiku odcizil z jeho batohu peněženku s doklady, platební kartou a sedmnácti tisíci korunami," konstatovala Jana Šteinerová.

Všechny tři případy kladenští policisté prošetřují jako trestný čin krádež a po podezřelých pachatelích pátrají. Zároveň upozorňují občany, aby byli obezřetní a dávali si pozor na své věci a především na osobní zavazadla, peněženky, mobilní telefony, doklady, notebooky, tablety, platební karty a vyšší finanční obnosy a další cenné věci.

„K větší části krádeží dochází nepozorností lidí, kteří své věci mnohdy ponechávají bez dohledu. Zloděj umí využít tohoto okamžiku ve svůj prospěch. Ponechané věci nebo dostatečně nezajištěné jsou pro pachatele velkým lákadlem a snadnou kořistí," dodala policejní mluvčí.

Zloději se obecně nejvíce pohybují v místech, kde se nachází větší množství lidí pohromadě. V davu si totiž snadněji mohou vytipovat několik obětí. Sází na fakt, že tam, kde je velká koncentrace lidí, ztrácí jejich potencionální oběť ostražitost.

Vůbec nejrizikovějším místem krádeží jsou obchodní centra, hromadné dopravní prostředky, restaurace, bary, herny, ale i autobusové zastávky.