Akce s krycím názvem Chicken byla úspěšně ukončena ve středu ráno, kdy byl v rodinném domě v Žilině u Kladna dopaden čtyřiatřicetiletý Vietnamec, který zde dohlížel na provoz velkokapacitní pěstírny konopí.

"Majitelka, která žije dloudobě v zahraničí pronajala před časem svůj dům v Žilině cizím státním příslušníkům, kteří si ho následně upravili pro svoji potřebu. V suterénu a v prvním patře objektu byla zřízena pěstírna konopí.

Kriminalisté z domu odvezli téměř čtyři sta již sklizených a sušených rostlin, jejichž výška byla 65 až 70 cm. Předběžně odhadnutá cena za tyto sušené rostliny je šest milionů korun," řekla kladenská policejní mluvčí Michaela Nováíková.

Při zásahu bylo zároveň zabaveno i vybavení pěstírny, jehož cena byla vyčíslena na téměř půl miliionu korun.

"Zadržený cizinec je podezřelý z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

V současné době je v cele předběžného zadržení a v dalších hodinách bude obviněn. Vyšetřovatelka bude dávat podnět na vzetí obviněného do vazby. Za výše zmiňovaný zvlášť závažný zločin mu hrozí trest odnětí svobody až na deset let," dodala Nováková.