Pachatel následně ohrožoval obsluhu nožem a požadoval finanční hotovost. Když se peněz zmocnil, z prodejny utekl. Na místě zasahovali policisté i psovod městské policie. Vše zaznamenal i kamerový systém. Přesto se zatím pachatele dopadnout nepodařilo.

"Pachatel k obsluze běžel ozbrojen a požadoval vydání finanční hotovosti do igelitové tašky. Pod pohrůžkou zbraně a používání nevybíravého slovníku, mu dala obsluhující 52 letá žena ze strachu o svůj život finanční hotovost do tašky, kterou jí maskovaný lupič vtrhl a z místa přepadení utekl směrem na obec Tuřany.

Při přepadení nedošlo k žádné újmě na zdraví ani poranění osob. Svým jednáním a odcizením finančního obnosu ozbrojený pachatel způsobil škodu ve výši několik desítek tisíc korun.

Policie nyní případ prošetřuje jako podezření z trestného činu loupeže a po pachateli intenzivně pátrá. Podezřelý muž je vysoký přibližně 170 - 175cm, štíhlé postavy a v době loupeže byl oblečen do černé mikiny s kapucí, černých kalhot s bílým pruhem a černých bot. Obličej měl maskován," řekla k události policejní mluvčí Jana Šteinerová.

"Na žádost policie o součinnost při přepadení čerpací stanice vyjela hlídka na místo. Na místě byla do dvou minut po oznámení policií. Pachatel v tu dobu už na místě nebyl," řekl vedoucí Městské policie ve Slaném Pavel Štěpánek.

Čerpací stanici v ulici Dukelských hrdinů si před pěti lety vzali na mušku lupiči už dvakrát. V obou případech se jednalo o stejné pachatele, které kriminalisté zanedlouho dopadli.

Jedno z nedávných přepadení jiné čerpací stanice ve Slaném zažila pracovnice na čerpadle PapOil v Ouvalově ulici. Prodejnu navštívil v polovině února letošního roku pachatel, který tvrdil, že má v kapse pistoli.

Poté mu pracovnice také vydala finanční hotovost. Policisté lupiče dopadli za několi týdnů. Jednalo se o duševně nemocného člověka, který se k činu sám přiznal svému psychiatrovi.