Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vedoucí odboru zadrželi policisté ve Slaném zfetovanou

Slaný - Policisté ze Slaného, kteří prováděli ve čtvrtek odpoledne silniční kontrolu v ulicích města, se nestačili divit. Při testování jedné řidičky na přítomnost alkoholu a drog bylo zjištěno, že mladá žena před jízdou požila zakázané návykové látky. O to zarážející je skutečnost, že se jednalo o vedoucí odboru slánského městského úřadu.

21.11.2015
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník

„Policejní hlídka v ulici Petra Hrubého ve Slaném zastavila osobní motorové vozidlo značky Renault Megane. Auto řídila čtyřiatřicetiletá žena, která se na výzvu podrobila testu ke zjištění alkoholických nápojů nebo jiných návykových látek. Test byl pozitivní na přítomnost návykových látek amphetamin metamphetamin.

Žena sice uvedla, že užívá léky na potlačení zánětu, avšak další odborné vyšetření a odběr biologického materiálu, který by potvrdil či vyvrátil přítomnost návykových látek, odmítla. Na místě jí byl zadržen řidičský průkaz a zakázána další jízda," sdělila policejní mluvčí Michaela Nováková.

Zda šoférka skutečně užila před jízdou například drogu pervitin, je nyní předmětem vyšetřování. Pokud jí bude trestný čin prokázán, hrozí ji i pobyt za mřížemi.

Jelikož byla žena dlouhodobě pověřena vedením odboru životního prostředí Městského úřadu ve Slaném a na výkon své funkce nestačila, vypsalo vedení města na její pozici shodou okolností na počátku týdne výběrové řízení.

„O tom, co se událo ve čtvrtek, zatím nic nevím. Patrně to bylo po pracovní době. Vzhledem k tomu, že se na vedoucí pozici úřednice neosvědčila už před zmiňovanou událostí, rozhodlo vedení úřadu ji ve funkci nahradit a vypsat výběrové řízení.

Zkrátka na svoji práci nestačila," řekl v pátek dopoledne Kladenskému deníku místostarosta Slaného Milan Grohmann.

Bývalá vedoucí OŽP ve Slaném zaslala do redakce Kladenského deníku své vyjádření k celé záležitosti:

Slaný, 22.11.2015


Bohužel nemám právní vzdělání. Mým koníčkem byly odmala spíše přírodní vědy. Proto mám vystudovanou Ekologii a ochranu přírody SZEŠ v Rakovníku a Krajinné inženýrství ČZU v Praze.

Na odboru životního prostředí Městského úřadu ve Slaném působím od roku 2003. Zde jsem začala na úseku ochrany přírody a krajiny se zaměřením na ochranu dřevin ve městě a správu údržby veřejné zeleně ve městě.

K této činnosti mi postupem let přibyla administrativa odboru, rybářství, ochrana zemědělského půdních fondu, v roce 2013 z části lesy a myslivost, ochrana zvířat proti týrání a ochrana přírody na úseku státní správy.

Před více než rokem jsem byla pověřena vedením odboru, což znamenalo k mé činnosti do 2 měsíců zvládnout problematiku rozpočtu města, tedy jeho části ve výši 33000000,- Kč svěřené našemu odboru. Za rok 2013-2014 jsme díky píli a obezřetnosti mě a mého předchůdce a nynějšího kolegy ušetřili na nákladech města min. 1600000,- Kč.

O tom, že užívám drogy, jsem slýchávala často. Nepřikládala jsem tomu váhu. Sama jsem několik druhů drog ze zvědavosti vyzkoušela, naštěstí k nimi nezískala pozitivní zkušenost. Nejhorší drogu z nich, alkohol, si držím od těla krom skleničky vína čí piva také.

Nebudu lhát, že ve svém volnu do budoucna žádnou drogu již neužiju. Nestydím se za to a nebudu zakrývat, že v kruhu mých nejbližších přátel jsou lidé co s drogou mají nemalé zkušenosti.

I po letech vedou tak těžký boj, že nikdo, kdo jen vysloví slovo ,,feťák špinavej, alkoholička,, nemá ani ponětí, jací oni jsou hrdinové, že tenhle boj vůbec kdy začali. I v tak nelehké situaci mi jako jediní poskytli pomocnou ruku a pomohli uvědomit si životní hodnoty. A já i kdyby se celé město na hlavu stavělo, jejich přátelství nezatratím.
Postup policie i bez konzultace s právníky označuji jako urážku na cti. Kontrola nebyla náhodná, jelikož vozidlo s hlídkou mě čekalo přímo před domem ve všední den odpoledne. Se slovy, to je náhoda paní Kindlová, mi byl proveden test, který jsem neměla po celou dobu kontroly na očích.

Druhý kontrolní test mi již proveden nebyl. Poté mi bylo sděleno, že pokud pojedu na krev mohu tím být postižena za trestní čin a odnětím svobody, při odmítnutí vše spadá do přestupkového řízení. Co by jste zvolili?

Nejsem opravdu v posledních týdnech v pořádku. Užívám spoustu léků. Ty mi způsobuji silnou únavu. Po jejich vysazení se mi rozsypal imunitní systém a bojuji se zánětem končetiny.

Vzhledem k problémům v osobním životě, kdy mi po navrácení do Slaného bylo odcizeno vozidlo Audi A3 (podotýkám 2x během tohoto čtvrtletí) v sídlišti pod kamerovým dohledem, kdy poprvé pachateli, ač zjevně opilému nebyl sdělen ani přestupek a podruhé vozidlo již nalezeno nebylo by mě spíše překvapilo, kdyby test na chemické látky v těle byl negativní.

Proto tímto žádám kolegy od PČR aby svou pozornost zaměřili správným směrem.

Vymáhání pokut od občanů, kteří řádně pracují, platí daně na pořízení kamerového systému, nezpůsobili nikdy nehodu pod vlivem návykové látky se mi nejeví správné, žádám aby nás nenutili k tak potupnému ponížení, jako je olizování testu pod blikajícím majákem.

Majákem si radši posviťte na partu mladých výtržníků, co nejen na Dolíkách přepadají nevinné občany. To potom ještě týž den hlaste do kladenských novin.
A pokud mne na úřadě již nechtějí? Mě se svět nezhroutí. Já tu práci dělala pro lásku k přírodě, nikoliv pro cca 21 tisíc čistého příjmu. Protože, komu se nelení tomu se zelení.

Ing. Ivana Kindlová, vedoucí odboru životního prostředí

Autor: Kateřina Husárová

Místo události:
21.11.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Kladno porazilo Frýdek 4:1, v modrém obránce Martin Kehar

Hokejové pohoda Kladna, nebýt hloupých faulů

Exkurze nejmenších v Kladenském deníku.
11

OBRAZEM: Exkurze budoucích čtenářů v Kladenském deníku

Rathův požadavek na odškodnění za pouta se vrací k obvodnímu soudu

Střední Čechy – Ucházet se o 30tisícové odškodnění má dál šanci někdejší hejtman Středočeského kraje David Rath, který před čtyřmi roky stanul před Krajským soudem v Praze jako jeden z účastníků procesu v kauze údajných korupčních manipulací se stavebními a zdravotnickými zakázkami kraje.

AKTUALIZOVÁNO

Nehody více než čtyřiceti vozidel zablokovaly dálnici D6 na Kladensku

Kladensko /FOTOGALERIE/ - Dálnici D6 na Kladensku u Pavlova na pomezí dvou okresů ochromily nehody desítek aut. Od středečního rána se zde stala řada nehod.

On line: ptejte se Romana Šroby

Kladno - Středečním hostem sportovního on line rozhovoru bude předseda sportovní komise města Kladna Roman Šroba. Zajímá vás například s jak velkým rozpočtem pracují a kam prostředky určené sportovním klubům putují? 

I. B třída: Víra ve vlastní síly se Unhošti vyplatila

Kladensko – Dobrá si na čele fotbalové I. B třídy udržela čtyřbodový náskok na Doksy, které celý podzim odehrají venku. Na předposlední příčku klesly Zlonice. Nejvíc asi překvapila výhra Unhoště na hřišti Hostouně.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení