Instruktoři a komisaři byli obviněni z korupce a zneužití pravomoci. Za úplatu měli dopomoci desítkám lidí k řidičákům, aniž by žadatelé museli vykonat testy či povinné jízdy, přičemž jeden z adeptů je dokonce negramotný.

„Je to rarita, aby obhájce bez předchozí omluvy nedorazil k hlavnímu líčení,“ prohlásil po skončení jednání předseda senátu Petr Sedlařík. „Sešli jsme se zde dnes zbytečně! Hlavního líčení se neúčastnil jeden z obhájců, jehož účast je povinná. Za této situace nebylo možné pokračovat standardním způsobem. Ustanovenou obhájkyní je doktorka Alena Kojzarová. Předchozího hlavního líčení se účastnil doktor David Kojzar, který měl substituční plnou moc, aby ji zde zastupoval. Dnes se ani jeden z obhájců neomluvil,“ dodal soudce. Obhájkyně ex offo měla zastupovat jednoho ze dvou souzených komisařů kladenské autoškoly.

Do současné doby vyslechl soudce, kromě obžalovaných i řadu svědků. Jeden z klíčových se k soudu nedostavil, jelikož není k dostižení. Státní zastupitelství proto souhlasilo s tím, že jeho výpověď bude příště čtena. „Poté už by mělo hlavní líčení dospět do fáze závěrečných řečí a vyhlášení rozhodnutí, pokud nebude opět někým zmařeno,“ dodal soudce.

Nový termín byl určen na 27. prosince ve 13 hodin. Obžalovaným instruktorům hrozí v případě prokázání viny až šest let vězení, komisařům coby úředním osobám až deset let za mřížemi. Neomluvenému obhájci hrozí, že se jeho případem bude zabývat Česká advokátní komora.