Kriminalisté sledovali výtečníky, pět vězňů a pět žen, celý rok. Ženy byly velmi vynalézavé a drogy jako pervitin či marihuanu vkládaly například mezi dva slepené pohledy, do kuličkového deodorantu, sáčku s tabákem či do lemu kalhot. Kam mají drogy odeslat, je odsouzení instruovali prostřednictvím povolených placených hovorů.

Balíčky svým partnerům zasílaly ženy pod smyšleným jménem odesílatele. I přesto se je podařilo kriminalistům ztotožnit. Doručené poštovní zásilky s drogami se podařilo odhalit při kontrole příslušníkům Vězeňské služby České republiky.

„Komisařka služby kriminální policie a vyšetřování zahájila proti mužům, kteří vykonávali nepodmíněný trest odnětí svobody ve věznici, trestní stíhání a obvinila je ze spáchání organizátorství k trestnému činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy v jednočinném souběhu s přečinem maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání spáchaného ve formě spolupachatelství,“ potvrdila policejní Michaela Richterová.

K dealerovi drog v Kladně přicházelo okolo patnácti uživatelů denně.
Narkomani si podávali dveře, k dealerovi drog jich denně přicházelo i patnáct

Pětice žen pak čelí obvinění ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy v jednočinném souběhu s přečinem maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání spáchaného ve formě spolupachatelství.

Kladenští kriminalisté ročně evidují zhruba okolo deseti odhalených poštovních zásilek, které obsahují ukryté omamné a psychotropní látky či různé druhy léků se zakázanými látkami. „Ve většině případů se kriminalistům podaří ztotožnit, vypátrat a předat příslušným soudům nejenom samotné odesílatele poštovních zásilek, ale rovněž i samotné vězně, kteří vše organizují. Tímto svým neuváženým počinem si většinou svůj nedobrovolný pobyt ve vězení prodlouží,“ uzavřela policistka.