Celníci zastavili modrou dodávku Volkswagen s českou registrační značkou na 7. kilometru dálnice D7 ve směru na Slaný. Mělo jít o běžnou kontrolu zaměřenou na neproclené, zakázané či nepovolené zboží. Osmadvacetiletý muž za volantem ale vykazoval známky značné nervozity. Hlídka proto zpozorněla a začala se ještě více zajímat o to, co vůz převáží.

Kromě šoféra cestovali v autě další dva muži ve věku 43 a 19 let a dvě ženy ve věku 37 a 35 let. Úředníci celní správy zkontrolovali všem doklady. Pak přišla na řadu Enny a její vycvičené smysly. S prohlídkou vozu byla hned hotova. Čenichem označila přihrádku na přístrojové desce, kde se, jak se ukázalo, v igelitové tašce ukrývala zbraň. Navíc nelegálně držená.

Šofér přispěchal s historkou, že netuší, jak se pistole DUO ráže 6,35 milimetrů i s dvanácti náboji do auta dostala. „Na dotaz, komu zbraň patří odpověděl, že jemu ne a není ani držitelem zbrojního průkazu. Stejné odpovědi se hlídce dostalo i od ostatních spolucestujících,“ popsala Yvona Matějková, mluvčí Celního úřadu pro Středočeský kraj.

Celníci proto vyrozuměli kladenské policisty, kteří si řidiče na místě převzali k dalším úkonům. „Muž je nyní podezřelý z trestného činu nedovoleného ozbrojování,“ potvrdila policejní mluvčí Michaela Nováková. V případě prokázání viny mu hrozí až 2 roky za mřížemi.