"Dosud neztotožněný muž 6. července po desáté hodině dopoledne dvakrát zaplatil neoprávněně drženou platební kartou za zboží na benzínové čerpací stanici v ulici Cyrila Boudy v Kladně za více než 200 korun. Tomu ale předcházel „hokus pokus“. Nejprve přistoupil k pokladně s tím, že si vybral krabičku cigaret a za tu zaplatil cizí platební kartou. Když v tu chvíli zjistil, že karta není blokovaná a při placení nedošlo k žádnému problému, šel si ještě do chladícího boxu pro nápoj a ten zaplatil znovu stejnou kartou," sdělila policejní mluvčí Michael Richterová.

| Video: Youtube

Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za což pachateli v případě dopadení a odsouzení hrozí trest odnětím svobody až na dvě léta.

Pokud muže, kterého zachytily kamery, poznáváte nebo máte k jeho osobě jakékoliv informace, kontaktujte policii na telefonním čísle 974 873 500 nebo 601 570 326. Využít lze také linku tísňového volání 158.