Přesto ho policisté dále prošetřují. Při domovní prohlídce mu zabavili počítač i nosiče.

Policejní mluvčí Jana Dětská Kladenskému deníku potvrdila, že incident skutečně nyní prošetřuje policie. Podle jejích slov ale dříve než v pondělí více nepoví. "Více informací k případu podáme nejdříve v dalších dnech," potvrdila mluvčí.

Po děsivém případu Anička, který mají v těchto dnech v hlavě snad všichni rodiče dětí, přítomné záležitost velmi znepokojila.

Jedna ze šéfek závodů Jitka Literová z Kladna ke všemu sdělila, že zatčený muž si před tím natáčel na video speciálně kategorii dívek ve věku od 11 do 13 let. "Nebyla jsem přímo u toho. Muže jsem viděla až na ochozech, jak s ním něco řeší strážníci a policisté. Zdálo se mi na tu dálku, že mu něco zabavují. To byla asi ta kamera," řekla Literová.

Mluvčí kladenských strážníků Olga Oliveriusová řekla, že městskou policii zavolal jeden z návštěvníků poté, když se mu zdálo nestandardní, že neznámý kamareman, se chová více než podivně a natáčí malé dívenky při převlékání.

„Na závodech nejsou vyhrazené prostory jako šatny a dívenky se převlékají rovnou na ploše tělocvičny. Strážníci podezřelého muže oslovili, co tam dělá. V tu chvíli se pokoušel něco z množství záběrů vymazat, ale nepodařilo se mu zlikvidovat všechno.

Po chvíli se ale strážníkům přiznal, že si dívenky skutečně natáčel na nahrávací zařízení. Navíc potvrdil, že se mu holčičky v tomto věku líbí, a proto to dělá,“ potvrdila Kladenskému deníku Olga Oliveriusová.

Dodala, že strážníci dotyčného dále předali policistům, kteří muže převezli do cely předběžného zadržení.

Podle dostupných informací měl zadržený u sebe nejen spoustu nahraných záznamů, které se pokoušel smazat, ale navíc i seznam všech podobných akcí v okolí, kde se vyskytují dívenky.Zadrženému je 32 roků a je z Prahy 5, Stodůlek.

Pondělí

Podle nejnovějších informací je zadržený muž, který natáčel v Kladně v hale, již na svobodě.

"Muž je prošetřován na svobodě pro podezření z přečinu výroby a jiného nakládání s dětskou pornografií. Při domovní prohlídce byl zajištěn jeho počítač a nosiče. Ty budou zkoumány znalcem z oboru počítačové expertízy. S ohleden na věk poškozených nebudeme poskytovat další informace,“ řekla v pondělí Kladenskému deníku policejní mluvčí Jana Dětská.

Jak dále potvrdila, expertiza může trvat i řadu měsíců.