Za vraždu si Hubený odpyká 18,5 roku ve vězení. Nejvyšší soud zjistil, že byly zachovány všechny zásady spravedlivého procesu.
Případ, jenž otřásl veřejností, se stal loni na konci května na náměstí ve Velvarech.

Dvaatřicetiletý majitel auta zašel do obchodu, z něhož viděl, jak mu odemčený vůz někdo krade. Vyběhl ven a snažil se zloděje zastavit. Ten ho ale bez milosti záměrně přejel při prudkém vyjíždění z parkovacího místa a ujel.

Okradený utrpěl vážná zranění, kterým na místě podlehl i přes rychlou pomoc kolemjdoucích a záchranářů. Trest Hubenému loni na podzim vyměřil Krajský soud v Praze. Letos v březnu ho potvrdil Vrchní soud v Praze.

V dovolání k Nejvyššímu soudu Hubený tvrdil, že neměl v úmyslu majitele dodávky usmrtit. Údajně ho při rozjíždění neviděl. Čin měl být podle něj posouzen jen jako loupež nebo krádež v souběhu s ublížením na zdraví. Rekonstrukce události a svědecké výpovědi však potvrdily jasný úmysl.

Proti rozhodnutí Nejvyššího soudu se nelze odvolat. 
V úvahu připadá ústavní stížnost, Hubený by však musel argumentovat porušením svých základních práv.

Policisté začali ihned po činu s pátrací akcí, do níž se zapojil i vrtulník. Ukradený vůz našli mezi Novými a Starými Ouholicemi několik kilometrů od Velvar. Údajný pachatel byl zadržel tentýž den v podvečer.