Bezmála padesát bodných a řezných ran, kdy hlavní útok směřoval na krk a dále na hrudník a trup, ale i na další místa těla včetně rukou, utržil na samém konci loňského srpna starší muž v domku ve Dřetovicích. Jeho vražda, kdy podle odhadu soudních lékařů mohl umírat desítky minut, šokovala nejen Kladensko, ale celou republiku. Jak bezprostředně po činu, tak posléze v říjnu, kdy policie zveřejnila informace o výsledcích vyšetřování: jako podezřelí skončili ve vazbě dva mladíci téměř ze sousedství. Prý šli krást.

Kriminalisté vyšetřují vraždu muže v Dřetovicích na Kladensku.
Brutální vraždu muže v Dřetovicích spáchali dva mladíci. K činu se přiznali

Nyní bude všechny okolnosti kauzy rozebírat Krajský soud v Praze. Předseda trestního senátu Jiří Wažik Deníku potvrdil, že hlavní líčení začne od čtvrtka 27. dubna. Výslechy obžalovaných a svědků i slyšení znalců rozplánoval prozatím na dva dny. Prvoinstanční verdikt by tak mohl zaznít ještě v dubnu.

Podezřelí jsou stíháni pro vraždu spáchanou s rozmyslem nebo po předchozím uvážení, a to s úmyslem získat majetkový prospěch, navíc zvlášť surovým nebo trýznivým způsobem, v případě uznání viny jim tak podle ustanovení trestního zákoníku hrozí odnětí svobody v trvání 15 až 20 let nebo i trest výjimečný.

Šli po marihuaně a po penězích 

Kriminalisté dospěli k závěru, že se k činu rozhodli už předem: jako oběť si vyhlédli o 43 let staršího známého, velmi společenského muže. Na zamýšlený mord se vybavili nožem s velkou čepelí a revolverem, stejně jako kuklami na hlavu a rukavicemi.

Dopředu prý také věděli, co si chtějí odnést: sušené rostliny konopí, obecně označované jako marihuana, a peníze. Plus další cenné věci, které v domku najdou. Kořistí se pak mělo stát 110 tisíc korun a dvě osvětlovací tělesa za desítky tisíc korun.

Podezřelí nechyběli ani na pohřbu


Policejní detektivové dospěli k závěru, že na vražednou výpravu s předem domluveným výsledkem mladíci vyrazili 31. srpna zhruba půl hodiny před půlnocí. Autem měli dojet na polní cestu za obcí Dřetovice a následně dojít pěšky až na místo činu, kde se do domku dostali zřejmě střešním oknem.

Masivně krvácejí rány zřejmě oběti způsobil jen jeden z mužů, do prohledávání domu už se však měli zapojit oba.

Vraždící mladíci ze Stehelčevsi se nezdráhali jít své oběti na pohřeb. Lidé ze vsi je přesto dosud považovali za bezproblémové kluky.
Muže ubodali pro peníze. Mladí vrazi se nezdráhali jít své oběti na pohřeb

Místní byli později velmi zaskočeni, když se ukázalo, že oba mladíci, kteří nyní čekají na rozhodnutí soudu v cele vazební věznice, byli viděni i na pohřbu zavražděného: dokonce pozůstalým projevovali soustrast.