Poklidná nedělní služba se pro pracovnici ochranky kladenské ubytovny stala v neděli odpoledne peklem poté, co za ní do vrátnice přiběhla zkrvavená chrčící žena a skácela se k zemi.

Vrátná společně s kolegou zavolali záchranáře a jali se jí pomáhat. Po odhalení oblečení zjistili, že má pobodaný hrudník, přesto stále nikdo z dvojice netušil, co se stalo.

Z uveřejněných informací policie i těch, které získal na místě Kladenský deník, je více než jasné, že vrah ubodal ženu v afektu, a to po žárlivé scéně, jež se odehrála v pokoji číslo 26. Bodnořezné rány zasadil i milenci, kterého také našel v místnosti. Ten ale naštěstí útok přežil, přesto je ve vážném stavu.
„Pokud vím, všichni pracovali v sousední pekárně. Dvojice se zhruba hodinu po poledni ze směny vytratila a šla si asi užívat radovánek na ubytovnu. Mistr se po nich začal shánět a stejně tak partner dvaadvacetileté ženy. Protože asi věděl, kde ji má hledat, vrazil do pokoje a tam se odehrálo krveprolití,“ řekla žena z ubytovny.

Podle jejích slov pobodaná Rumunka stačila ještě po útoku vyskočit z okna v prvním patře, oběhnout blok domu a najít pomoc ve zmíněné vrátnici, kde nakonec i definitivně vykrvácela. Zaschlá krev byla patrná na mnoha místech ještě včera dopoledne.

Policisté vraha, jenž se stačil mezi tím zbavit i zkrvaveného oděvu, přesto na místě dopadla, a okamžitě ho přivezla k vyšetřování. Šestadvacetiletý cizinec usmrtil svou dvaadvacetiletou přítelkyni a pokusil se zavraždit i osmadvacetiletého krajana. Motivem vraždy byla žárlivost a nevěra. Hned v neděli byl podezřelý cizinec středočeskými kriminalisty obviněn z vraždy a pokusu o vraždu. Okresní soud v Kladně rozhodne o uvalení vazby,“ uvedla krajská policejní mluvčí Soňa Budská.

Podle lidí, kteří na ubytovně bydlí, se podobná věc ale nestala poprvé. Někteří si ještě velmi dobře pamatují na to, když tam v loňském roce při potyčce pobodal do nohy Vietnamec muže ukrajinské národnosti.

„Můžeme říci, že je to někdy hodně náročná služba a také máme občas strach. Když nedělají humbuk naši lidé, tak si sem nacházejí cestu romští spoluobčané ze sousední ubytovny pro neplatiče. V noci při obhlídce objektů je to kolikrát o život,“ poznamenaly pracovnice ochranky.