Původně kriminalistům z oddělení vražd tvrdila, že jí tříměsíční vnučka vypadla z kočárku a na následky zranění zemřela. Toto však vyvrátila nařízená soudní pitva, která jasně prokázala, že dítě zemřelo na následky škrcení. Známí podezřelou ženu označují za hodnou a vstřícnou osobu. Přesto připouštějí, že si čas od času ráda přihnula ze sklenky alkoholu. Zároveň údajně trpí psychickou labilitou a kvůli tomu užívá medikamenty. Je tedy možné, že pokud vrahem dítěte byla skutečně ona, mohla jednat v nepříčenosti. „Vyžádáme si potřebné znalecké posudky,“ uvedla včera mluvčí středočeské policie Soňa Budská.

Sedmiměsíční holčička, kterou v Kladně-Kročehlavech hlídala v pondělí odpoledne její babička stejně jako další dvě děti své dcery, zemřela následkem udušení. Promodralé miminko sice okamžitě resuscitovali kladenští záchranáři, to ale následně po transportu vrtulníkem do motolské nemocnice stejně zemřelo.

Kvůli tomu, že policie měla od prvního okamžiku podezření, že dítě stěží mohlo být takto poraněno po pádu z kočárku, jak jeho babička uvedla, prohledávali policisté byt do pozdních nočních hodin.

Několikahodinová pitva a následné zkoumání expertů ale vydaly nyní otřesné svědectví. Dítě muselo být podle nich uškrceno úzkým pevným předmětem, což dokladuje zjištěná strangulační rýha na jeho krku. Podle policie je vrahem nejspíše babička.

„Šestapadesátiletá žena z Kladna bude obviněna z vraždy dítěte ještě dnes. Za tento čin jí hrozí trest odnětí svobody v délce trvání 12 až 15 let nebo trest výjimečný,“ uvedla Kladenskému deníku ve středu odpoledne středočeská policejní mluvčí Soňa Budská. Podle jejích slov bude ještě ve středu odpoledne podán návrh na vzetí obviněné ženy do vazby.

Více čtěte ZDE