„Mě to mrzí, hrozně se tím trápím,“ řekl Šíma vjednací síni. Soudce, kteří jeho odvolání zamítli, ale neobměkčil. Veškeré polehčující okolnosti už prý dostatečně zohlednil středočeský krajský soud, který mu v březnu udělil trest při spodní hranici trestní sazby za vraždu – a navíc ho poslal pouze do věznice sostrahou, zatímco pro vrahy je učen kriminál snejpřísnějším režimem: věznice se zvýšenou ostrahou.

Jak zdůraznil předseda senátu Martin Zelenka, soužití dvojice, kde se i žena ráda napila, provázely časté hádky a strkanice. A tak i když došlo osudného večera ke konfliktu, na němž zřejmě měla svůj podíl také oběť, nejednalo se o nic mimořádného, co by obžalovaného mělo nějak vykolejit a mohlo by ho přimět kneobvyklé reakci. A to, že jeho soudnost a zábrany byly sníženy požitím alkoholu, nedává podle soudu příčinu kužití jiné kvalifikace, jež by vraždu umožnila posuzovat jako mírněji trestaný zločin zabití.

„Obžalovaný záměrně bodl do míst, kde jsou uloženy životně důležité orgány, což ví i laik,“ zdůraznil soudce Zelenka. „Byl to zákeřný a cílený úder, který zjevně nebyl při vedení rány provázen chaotičností, jako by tomu bylo vpřípadě, kdyby obžalovaný šermoval nožem kolem sebe, ale byl veden s jednoznačným záměrem bodnout do této lokality,“ zdůraznil soudce Zelenka.

Připomněl současně, že znalci jasně odmítli obhajobu, sníž Šíma vyrukoval u soudu. Tvrdil, že vkritické chvíli zvedal spadlý nůž zpodlahy zahradní chatky, vníž dvojice bydlela, a chtěl ho položit na kuchyňskou linku – přičemž vté chvíli žena ztratila rovnováhu a zřejmě se na kudlu napíchla ve chvíli, kdy se ji partner snažil zachytit. „Já jsem bodnutí ani nezaznamenal,“ tvrdil obžalovaný. „Ona jen potichu a táhle řekla Míííro, sesula se po mně na zem – a já viděl krev a nůž vzádech,“ předkládal svou verzi.

Senáty krajského ani vrchního soudu mu však neuvěřily. „Bylo to cílené bodnutí vedené velkou silou,“ konstatoval soudce Zelenka.