11:05 hodin

Jak potvrdila mluvčí středočeské policie Soňa Budská, potápěči nalezli ve středu kolem jedenácté hodiny tělo týden pohřešované ženy z Kladenska na jezu u elektrárny vNelahozevsi.

"Na místo jede soudní lékař, který provede prvotní ohledání a bude provedena soudní pitva. Muž obviněný z vraždy je s kriminalisty na místě, protože dnes se dělalo prověřování jeho výpovědi," řekla Kladenskému deníku Budská.

Podle redaktorky Deníku, která je na místě, je na vodě nyní loďka a teprve dojde k vyzdvižení těla. Potápěči na místě dosud manipulovali jen se svým náčiním. Zda je tělo ženy v celku nebo rozčtvrcené, se dosud neví.

12:45 hodin

Jak dále potvrdil mluvčí středočeských kriminalistů Jakub Vinčálek, mrtvola byla skutečně nalezena již kolem jedenácté hodiny.

"Tělo zatím ale z vody vytaženo nebylo. Až po jeho vylovení se musí potvrdit, zda se skutečně jedná o mrtvolu pohřešované ženy. Je to ale vysoce pravděpodobné," řekl Deníku mluvčí.

Podle jeho slov platí verze, že obviněný z vraždy po usmrcení svoji družku zabalil, naložil do auta a odvezl na udané místo v Nelahozevsi, kde ji hodil do vody pod jezem u vodní elektrárny.

13:50 hodin

Mluvčí středočeských policistů sdělil Deníku, že tělo bylo již před čtrnáctou hodinou vytaženo z vody a na místě došlo k identifikaci. "Skutečně se jednalo o týden pohřešovanou ženu z Kladenska. Motivem činu by podle prvotních informací měly být osobní neshody mezi partnery," potvrdil Jakub Vinčálek.

Ve čtvrtek bude provedena soudní pitva. "Naši kriminalisté dali podnět krajskému státnímu zastupitelství o rozhodnutí o uvalení vazby na obviněného muže. Dnes nebo nejpozději ve čtvrtek o tom dále rozhodne Okresní soud v Kladně," uzavřel mluvčí.