„Do akce bylo nasazeno celkem čtrnáct policistů, kteří stáli na třech stanovištích, a to u sjezdu na Slaný, u Lotouš a Hořešovic," řekla Kladenskému deníku policejní mluvčí Jana Šteinerová. Další hlídka v passatu nejprve operovala na trase Mšec – Hvězda – Tuřany – Slaný. Odpoledne se přidala k ostatním hlídkám na silnici 1/7.

„Vrtulník zaznamenával přestupky řidičů, kteří předjížděli v místech zákazu. Poté komunikoval s hlídkami na stanovištích. Ty neukázněné šoféry postihovaly," dodala mluvčí Šteinerová.

Policisté zkontrolovali celkem 126 vozidel, odhalili šestatřicet prohřešků a rozdali pokuty za téměř třináct tisíc korun.

„Nejčastějšími přestupky bylo nedodržení maximální povolené rychlosti. Stalo se tak ve třinácti případech. Dále šest řidičů nebylo za jízdy připoutáno, ve třech případech se jednalo o špatný technický stav. Jeden šofér neměl dálniční známku a dále bylo zjištěno čtrnáct jiných přestupků," vyjmenovala Jana Šteinerová.
Policisté z dopravního inspektorátu vytipovali tyto komunikace, jelikož jsou nejčastějšími úseky tragických dopravních nehod na Kladensku.

„Preventivně dopravně bezpečnostní akci hodnotíme jako velmi úspěšnou a v dalších týdnech budeme v těchto dopravních aktivitách pokračovat," uzavřela policejní mluvčí.