Jak potvrdila mluvčí kladenských strážníků Alena Purkytová, na tísňovou linku zavolal muž, který sdělil strážníkům, co se na mostě děje a že má o ženu obavy.

Ilustrační foto.
Pobodání na kladenské ubytovně. Kriminalisté řeší letošní první pokus o vraždu

„Hlídka strážníků přijela na místo, zaparkovala služební vozidlo u čerpací stanice a poté se strážníci pěšky vydali za ženou. Ta, když zjistila že k ní míří hlídka, otočila se a chtěla odejít. Strážníci ji ale rychle došli, zeptali se, co se jí stalo a nabídli pomoc. Žena zpočátku vůbec nereagovala, pouze plakala. Byla velmi rozrušená a neustále dokola opakovala: Omlouvám se, nechci dělat ostudu, manžel se bude o mě bát,“ popsala situaci mluvčí MP Kladno. Po chvíli se žena uklidnila a začala se strážníky komunikovat. Sdělila své jméno i adresu, ale na otázky, týkající se rodiny, reagovala velmi špatně a znovu plakala.

Ženu převezli do nemocnice

Protože se strážníkům nedařilo ženu utišit, ani zjistit, co se vlastně stalo, přivolali na místo lékaře, který rozhodl o jejím převozu do nemocnice k dalšímu ošetření.

Sítenský most je častým místem sebevrahů. Přestože jeho výška je jen 15 metrů je přezdíván jako „kladenský Nuselák“. Každoročně volí skokem z mostu dobrovolný odchod ze života řada lidí. Vzhledem k tomu, že most už je za hranicí životnosti, v dohledné době ho nahradí nová konstrukce a také důmyslnější zabezpečení.